Dienas ziņas

Kurzemē turpinās mākslas dienu tradīcija

Dienas ziņas

Dienas ziņas

PVD pārbauda pārtiku uz robežas

Pār Latvijas–Krievijas robežu mēdz ievest veselībai kaitīgu pārtiku

Ir stingri noteiktas regulas, ko drīkst un ko nedrīkst ievest Eiropas Savienībā (ES), tomēr joprojām caur Latvijas un Krievijas robežpunktiem negodprātīgie pārtikas ražotāji cenšas ievest nekvalitatīvu un pat veselībai bīstamu pārtiku.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) kontroles punkts Terehovā mēnesī veic pārbaudi līdz pat 1000 kravas mašīnām. Tiek pārbaudīta preces atbilstība dokumentiem, pavadzīmes, kā arī preces sastāvs. 

Pēdējā gada laikā no trešajām pasaules valstīm pārtikas ražotāji ES cenšas ievest pārtikas produktus, kuros konstatēts neatļautas jeb veselībai bīstamu E vielu saturs.

Arī piektdienas rītā, veicot kravas mašīnas pārbaudi, kas veda 20 tonnas rozīņu no Uzbekistānas, PVD inspektori konstatē pārkāpumus. Ražotājs ar vai bez nodoma uz kastes iepakojuma produkta uzturvērtībā nav uzrādījis E vielu saturu. „Šie produkti ir ievietoti regulā, jo atklāts, ka šie pārtikas produkti tiek apstrādāti ar neatļautām vielām vai, iespējams, tiks apstrādāti,” saka dienesta inspektore Marta Mariņeca. „Piemēram, aprikozēm, lai tās būtu gaišākas, apstrādā ar sēra dioksīdu. Mazās devās tas nav kaitīgs, bet, pārsniedzot normas,  kļūst kaitīgs. (..) Mēs nepieļausim, lai ar pārsniegto devu tiktu ievests valsti,” norāda Mariņeca.

Pagājušajā gadā katrā kravā ar rozīnēm un citiem augļiem PVD inspektori konstatēja  bīstamo mikotoksīna vai sēra dioksīda daudzumu. Liela daudzuma mikotoksīna iekļūšana cilvēka organismā var izraisīt neiroloģiskas, elpošanas, asinsrites, redzes un citu orgānu slimību izraisītas problēmas.

Uz Latvijas - Krievijas robežas Terehovas un Grebņevas robežpunktos PVD nodrošina visu kravas mašīnu kontroli, kā arī pēc pieprasījuma tas tiks veikts rekonstruētajā robežkontroles punktā "Vientuļi".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti