Sadaļas Sadaļas

Par Latvijas Zinātnes padomes direktoru izvirza DU Tehnoloģiju departamenta vadītāju Tamani

Atklātā konkursā par Latvijas Zinātnes padomes direktora amatu vienīgais pretendents – Edmunds Tamanis – esot apliecinājis savas kompetences un atbilstību amatam. Viņa kā konkursa uzvarētāka kandidatūru jau apstiprinājusi izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija), bet vēl jāgūst atbalsts arī Ministru kabinetā.

Valsts kanceleja informēja, ka Edmunda Tamaņa līdzšinējā darbavieta bijusi Daugavpils Universitāte (DU), kurā viņš strādājis kopš 1995. gada – kopumā vairāk nekā 25 gadus. Pēdējos sešus gadus Tamanis pildījis Daugavpils Universitātes Tehnoloģiju departamenta vadītāja pienākumus, bet pirms tam bijis universitātes G.Liberta Inovatīvās mikroskopijas centra direktors un šajā centrā veicis arī zinātnisko darbu. Pienākumus G.Liberta Inovatīvās mikroskopijas centrā Tamanis apvienojis arī ar Daugavpils Universitātes Zinātņu daļas vadīšanu.

Pirms tam Edmunds Tamanis 12 gadus strādājis Fizikas katedrā, kur darbu uzsācis kā laborants, bet, atstājot katedru, bijis docētājs. Īslaicīgi Tamanis ir arī vecākais eksperts Izglītības un zinātnes ministrijā.

Latvijas Zinātnes padomes direktora amatam izvirzītais Tamanis Daugavpils Universitātē ieguvis doktora zinātnisko grādu fizikā, cietvielu fizikas apakšnozarē un ļoti labi pārvalda angļu un krievu valodu.

Atklātais konkurss norisinājās trijās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendenta iesniegtie dokumenti un atbilstība obligātajām prasībām. Otrās kārtas laikā pretendents atlases komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēja uz 10 jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības principiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un iestādes darbības jomu, kā arī prezentēja redzējumu par Latvijas Zinātnes padomes kā efektīvas pētniecības institūcijas nostiprināšanos Latvijā, tās prioritātēm un attīstību. Savukārt konkursa trešās kārtas laikā tika pārbaudītas pretendenta vadības kompetences: stratēģiskais redzējums, pārmaiņu vadīšana, darbinieku motivēšana un attīstīšana, orientācija uz rezultātu sasniegšanu un orientācija uz attīstību.

Edmunda Tamaņa kandidatūra jau guvusi nozares ministres atbalstu, taču, lai stātos amatā, Tamanim vēl jāsaņem apstiprinājums Ministru kabinetā.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāja Rūta Muktupāvela, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības biedrs, Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas vadītājs, pētnieks Guntars Kitenbergs. Tāpat pretendentu vērtēšanā tika piesaistīti neatkarīgie novērotāji: Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš un Ekonomikas ministrijas Inovācijas departamenta Inovācijas politika nodaļas vadītāja vietnieks Mārtiņš Jansons.

KONTEKSTS:

Līdz 2020. gada jūlijam Latvijas Zinātnes padome bija koleģiāla zinātnieku institūcija, bet tad tā reorganizēta un atrodas izglītības un zinātnes ministra pārraudzībā, nodrošinot vienotu zinātnes projektu un programmu administrēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt