Sadaļas Sadaļas

Par Latvijas Studentu apvienības prezidentu ievēlēts Kristafers Zeiļuks

11. aprīlī notikušajās Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidenta vēlēšanās amatā ievēlēts Banku augstskolas studējošais Kristafers Zeiļuks. Jaunais organizācijas vadītājs ievēlēts uz laiku līdz nākamā gada aprīlim un pilnvaras no šī brīža prezidentes Katrīnas Sproģes pārņems 12. maijā. Zeiļuks bija vienīgais kandidāts uz prezidenta amatu, un to ieguva ar 75 balsīm “par” un 15 “pret”.

Pieteikumam pievienotajā darbības vīzijā kandidāts pauda uzskatu, ka iekšējā un ārējā darbības programmas ir vienlīdz svarīgas. Iekšējās darbības programmā Zeiļuks uzsvēra nepieciešamību LSA veidot uzticamu un iesaistošu vidi visām apvienības institūcijām, kas balstās uz savstarpējās uzticēšanās principiem, ļaujot organizācijai strādāt kopīgu mērķu sasniegšanai. Tika minēta nepieciešamība turpināt strādāt pie stratēģijas padomes izveides.

Kandidāts norādīja, ka tieši ārējie procesi vieno visus organizācijas biedrus kopīgu mērķu sasniegšanai, tādēļ svarīgi turpināt aktīvi iesaistīties nacionāla mēroga politiskajos procesos, kas skar studējošo pašpārvalžu ietekmi uz lēmumu pieņemšanas procesiem augstākās izglītības iestādēs, kā arī jāstrādā pie jaunu mehānismu izveides un esošo pilnveides un turpināšanas Covid-19 seku mazināšanai attiecībā uz studējošajiem. Visbeidzot, kandidāts norādīja, ka ir svarīgi turpināt aktīvu iesaisti starptautiskajos politiskajos procesos un uzturēt sadarbību Baltijas, kā arī Ziemeļeiropas valstu līmenī, strādājot pie Latvijas studējošajiem svarīgiem jautājumiem.

Izsakoties par kandidātu, vairāku augstskolu studējošo pārstāvji pauda uzticību, izceļot Zeiļuka aktīvo iesaisti studentu pārstāvniecībā vēl pirms ievēlēšanas apvienības valdē kā akadēmiskā virziena vadītājam, kas veidojis izpratni par augstākās izglītības politiku valstī. 

Kristafers Zeiļuks kopš 2020. gada 7. marta līdz ievēlēšanai akadēmiskā virziena vadītāja amatā 23. janvāra domes sēdē Latvijas Studentu apvienībā iesaistījies kā revīzijas komisijas loceklis 2020./2021.g. un savā augstskolā pildījis pašpārvaldes priekšsēdētāja pienākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt