Par kukuļa pieprasīšanu no kravas auto šofera aiztur divus policistus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Iekšējās drošības birojs aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu aizturējis divas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas, paziņojumā medijiem informēja birojs.

Pildot satiksmes uzraudzības pienākumus, policisti pieprasīja un pieņēma kukuli no kravas auto vadītāja, lai nenoformētu protokolu par viņa izdarīto pārkāpumu – Latvijas teritorijas šķērsošanu bez samaksātas autoceļu lietošanas nodevas.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks atklāja, ka “šī nodarījuma atklāšanu un izmeklēšanu aktīvi veicināja kravas transportlīdzekļa vadītājs, kurš, lai izvairītos no soda par administratīvo pārkāpumu, bija piekritis samaksāt kukuli”.

“Personu, kura ir devusi kukuli un par notikušo labprātīgi paziņo un aktīvi veicina šī noziedzīgā nodarījuma atklāšanu un izmeklēšanu, var atbrīvot no kriminālatbildības, un Iekšējās drošības birojs aicina ikvienu sabiedrības locekli būt aktīviem un vērīgiem, un sniegt informāciju par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem,” aicināja Mūrnieks.

Kratīšanas laikā pie vienas no amatpersonām izņemta skaidra nauda vairāku simtu eiro apjomā.

Abas aizturētās personas atzītas par aizdomās turētām par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu. Personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, tai skaitā aizliegums ieņemt amatu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

2020. gada pirmajos piecos mēnešos Iekšējās drošības birojs veicis pirmstiesas izmeklēšanu 131 kriminālprocesā, kā arī šajā periodā izskatīti un izanalizēti 577 saņemtie iesniegumi.

Salīdzinot šā gada piecu mēnešu darbības rezultātus ar pagājušā gada attiecīgo periodu, redzams, ka šogad vairāk nekā par pusi ir pieaudzis atklāto smago un sevišķi smago noziedzīgo nodarījumu īpatsvars.  

Iekšējās drošības birojs darbojas kopš 2015. gada novembra, un tā uzdevums ir atklāt, novērst un izmeklēt Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot Valsts drošības dienesta) amatpersonu un darbinieku izdarītos noziedzīgos nodarījumus, tādējādi vairojot sabiedrības uzticību valsts pārvaldei un uzlabojot sabiedrisko drošību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti