Par Krievijas kara noziegumu Ukrainā atbalstīšanu apcietina bijušo Rīgas domnieku Pankratovu

Valsts drošības dienests (VDD) aizturējis un tiesa pirmdien piemērojusi apcietinājumu bijušajam Rīgas domes deputātam Ruslanam Pankratovam saistībā ar aizdomām par Krievijas īstenoto noziegumu pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem publisku atbalstīšanu un starptautisko sankciju pārkāpšanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Aizvadītajā nedēļas nogalē VDD veica tiesas sankcionētas kriminālprocesuālās darbības trīs objektos Rīgā un tās apkaimē. Sestdien, 30. jūlijā, tika aizturēta aizdomās turētā persona.

Kriminālprocess uzsākts šā gada 29. jūlijā saskaņā par noziegumu pret mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu un attaisnošanu, kā arī Eiropas Savienības (ES) noteikto sankciju pārkāpšanu. 

VDD izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecina, ka persona vairākos Krievijas propagandas resursos attaisnojusi Krievijas uzsākto karadarbību Ukrainā un Krievijas bruņoto spēku īstenotos kara noziegumus, kā arī izplatījusi dezinformāciju par Latviju un tās sabiedrotajām valstīm ar mērķi tās diskreditēt. Tāpat dienesta rīcībā esošā informācija liecina, ka persona sadarbojusies ar ES sankciju sarakstā iekļautu personu.

Kriminālprocesuālo darbību laikā VDD ir ieguvis lielu daudzumu datu nesēju un dokumentu un pašlaik norisinās to satura analīze.

Personai piemērots aizdomās turētā statuss un drošības līdzeklis apcietinājums. Aģentūrai LETA zināms, ka par apcietinājumu pirmdien lēmusi Rīgas pilsētas tiesa un Pankratovam būs iespējams pirmās instances lēmumu septiņu dienu laikā pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

1969. gadā dzimušais Pankratovs 2009. gadā ievēlēts Rīgas domē no partiju apvienības "Saskaņas centrs" un pašvaldībā sabijis vairākus gadus. 2018. gadā kandidējis 13. Saeimas vēlēšanās "Par alternatīvu" sarakstā, bet 2019. gadā kandidējis Eiropas Parlamenta vēlēšanās Rīcības partijas sarakstā.

Arī Rīcības partijas pirmdienas ieraksts sociālajā vietnē "Facebook" liecina, ka aizturētā persona ir partijas priekšsēdis un bijušais Rīgas domes deputāts Pankratovs.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Pankratovs kopā ar Veru Pankratovu darbojas 2006. gadā reģistrētajā biedrībā "Latvijas krievu pasaule". Pirms vairākiem gadiem viņš darbojies biedrībā "Apvienība pret nacismu".

LETA arhīvs arī liecina, ka Pankratovs, piemēram, 2015. gadā kā toreizējais Rīgas domes deputāts devās komandējumā uz Maskavu. Toreiz Rīgas mēram adresētajā pārskatā par komandējumu Pankratovs norādījis, ka komandējuma laikā notika tikšanās ar Maskavas valdības ministru, Maskavas Ārējo ekonomisko un starptautisko sakaru departamenta vadītāju Sergeju Čereminu, tika pārrunāta sadarbība par Rīgas domes un Maskavas valdības sadarbības programmā 2015.–2017. gadam minēto kultūras un humanitāro projektu realizēšanu, kā arī Rīgas pilsētas popularizēšanu Maskavā.

Toreiz Rīgas domes opozīcija aģentūrai LETA norādīja, ka Pankratovs uz Maskavu par nodokļu maksātāju naudu komandējumos dodoties regulāri, šādi apšaubot darba vizīšu lietderību. Tāpat pausta neizpratne, kādēļ tikties ar Maskavas valdības pārstāvjiem tiek komandēts viens no "ierindas deputātiem", nevis kāds no vadības.

10. jūnijā VDD informēja, ka kopš Krievijas bruņoto spēku iebrukuma Ukrainā VDD sācis 19 kriminālprocesus un no Valsts policijas (VP) pārņēmis četrus kriminālprocesus saistībā ar naida runu. Lielākā daļa no kriminālprocesiem saistīti ar agresīvu vēršanos pret Ukrainu un tās tautu.

VDD iepriekš aizturējis blogeri Kirilu Fjodorovu, sociālā tīkla "Facebook" tematiskās grupas "Kriminālā Latvija" krievu valodā izveidotāju un administratoru Juriju Mihailovu un "garīgās attīstības un dziedniecības centra" "DVS Urantija" pārstāvi Aivi Vasiļevski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti