Par krāpšanos Ķīnā policija operācijā Latvijā aiztur 110 personas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Saistībā telefonkrāpniecību, kas vērsta pret Ķīnas iedzīvotājiem, Rīgā un tās apkaimē notikusi vērienīga Valsts policijas un robežsardzes operācija, kuru laikā aizturētas 110 personas. Kopumā dažu mēnešu laikā varētu būt izkrāpti divi miljoni eiro.

Valsts policijas kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Jānis Lazdiņš žurnālistus informēja, ka, pildot Ķīnas tiesiskās palīdzības lūgumu, policija divu mēnešu garumā veica operatīvo darbu un izmeklēšanu. Rezultātā Latvijā noskaidrotas

vairākas adreses, no kurām veikti noziedzīgi nodarījumi, kas saistīti ar krāpšanām kibervidē Ķīnā.

Telefonkrāpšanā, tostarp izmantojot interneta vidi, no marta sākuma līdz jūlija beigām varētu būt izkrāpti vairāk nekā divi miljoni eiro.

Ar tiesas sankciju kratīšana pirmdien pēcpusdienā veikta sešās adresēs Rīgā, Ādažos un Saulkrastos. Tajās esot izņemts liels apjoms ar lietiskajiem pierādījumiem, kas būs nepieciešami izmeklēšanai Ķīnā.

Tāpat tika konstatētas 110 personas, par kuru legālu atrašanos Latvijā radās šaubas. Tāpēc iesaistīta arī Valsts robežsardze, un abu dienestu sadarbībā personas tika aizturētas un pašlaik tiek skaidroja viņu valstiskā piederība un atrašanās Latvijā leģitimitāte. Starp aizturētajiem ir arī viens Latvijas pilsonis.

Lazdiņš pauda pārliecību, ka izdevies notvert gan nozieguma izpildītājus, gan organizētājus.

Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks Māris Geida norādīja, ka

Latvija būs gatava izdot aizturētos ārvalstniekus, ja Ķīnas puse to pieprasīs.

Viņš piebilda, ka nodarījums ir smags un aizturētie ar savām nelikumīgajām darbībām ir ietekmējuši daudzu cilvēku dzīves.

“Cik mēs paši pārliecinājāmies šo izmeklēšanas pasākumu rezultātā, pierādījumu, kas apliecina šo pilsoņu noziedzīgās aktivitātes, kas vērstas pret Ķīnas pavalstniekiem, ir pietiekoši daudz iegūti šobrīd,” piebilda Geida.

Visi 110 ārzemnieki ir aizturēti, un šobrīd robežsardzes amatpersonas mēģina noskaidrot gan šo cilvēku izcelsmi, gan to, kā viņi ir nonākuši Latvijā. Visticamāk, visi aizturētie ir Ķīnas pilsoņi. Aizdomās turētie izmitināti aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centros Daugavpilī un Muceniekos.

Valsts policija uzskata, ka aizturējusi arī krāpniecības organizatorus no Ķīnas puses.  Pagaidām policija nezina, kāpēc noziedznieki izvēlējušies savas nelegālās darbības veikt Latvijā.

Operācijā piedalījušies vairāk nekā simts policijas darbinieku, tostarp no policijas specvienībām, arī esot bijis liels Valsts robežsardzes darbinieku skaits. Operācija turpinās arī otrdien, aptaujājot aizturētos un noformējot aizturēšanas dokumentus.

Pirmdien jau ziņots, ka policija veikusi speciālu operāciju ceļu būves uzņēmumam „Binders” piederošās telpās Saulkrastos, Rīgas ielā. Zināms, ka telpas iznomātas SIA "Sirtaki", kura darbības joma, saskaņā ar “Lursoft” informāciju, ir “restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi”.  Kopš aprīļa šī uzņēmuma īpašnieks ir kāds 1993.gadā dzimušais Jānis Dravnieks.

To, vai Dravnieks ir starp aizturētajiem, policija neatklāj.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti