Panorāma

Ķīpsalas hallē būs gandrīz 1200 vakcīnu devas

Panorāma

92% mācību telpu – neatbilstoša gaisa kvalitāte

Aizturētas VID Muitas pārvaldes amatpersonas

Par korupciju aizturētas vairākas muitas amatpersonas

Par korupciju aizturētas vairākas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, informēja VID.

Turpinot pretkorupcijas pasākumu kopumu, VID Iekšējās drošības pārvalde sadarbībā ar Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūru, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, VID Nodokļu un muitas policiju un Valsts robežsardzi veikusi vērienīgas izmeklējošās darbības muitas kontroles punktā Terehovā, aizturot vairākas muitas amatpersonas.

Aizturētie muitas kontroles darbinieki ieņēmuši salīdzinoši augstus amatus, taču viņu skaits vai konkrēti amati izmeklēšanas interesēs pagaidām netiek atklāti. Taču tas esot pietiekami liels, lai uzskatītu par organizētu grupu. Noziegums saistīts ar kukuļņemšanu.

"Mums bija svarīgi pieķert pie rokas. Lai vēlāk, kad lieta aizies uz tiesu, nebūtu tā, ka trūkst pierādījumu. Domāju šoreiz pierādījumi pietiks," komentēja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Jau 1. aprīlī VID ziņoja, ka Iekšējās drošības pārvalde aizturējusi VID, Valsts policijas un robežsardzes amatpersonas aizdomās par kontrabandu organizētā grupā.

Finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība") pēc atkārtoti konstatētiem korupcijas gadījumiem muitā uzdevis VID ģenerāldirektorei nekavējoties rīkoties – uzsākt dienesta izmeklēšanu par sistemātiskiem pārkāpumiem muitā korupcijas jomā, izvērtēt atbildīgo amatpersonu rīcību un uz dienesta izmeklēšanas laiku atstādināt par šo procesu atbildīgās augstākās muitas amatpersonas. Ministrs ir uzdevis VID ģenerāldirektorei ziņot par uzdevumu izpildes gaitu.

"Svarīgi nekavējoties rīkoties, atrast problēmas sakni un to novērst. Svarīgi panākt, lai VID ir godīga un mūsdienīga organizācija, kas darbojas likumu ietvaros un tiek vadīta pēc labas pārvaldības principiem," sacīja Reirs.

Uz to Jaunzeme atbildēja, ka tieši informējusi ministru par plānoto operāciju, tādēļ  Reira rezolūcija esot zināms pārsteigums. "Mēs ministru jau ilgstoši informējam, tāds post factum sanāk, mēs visu nakti strādājam, aizturam lielu skaitu, bet mums saka, aizturiet vēl kādu," izteicās VID ģenerāldirektore.

Jaunzeme arī norādīja, ka VID ir pirmā valsts pārvaldes iestāde, kur ieviesta visaptveroša riskos balstīta darbinieku pārbaudes sistēma, sākot no pieņemšanas darbā un turpmāk ik gadu. "Tiek pārbaudītas visas amatpersonu deklarācijas, salīdzinātas ar datiem dažādās datu bāzēs un, ja ir konstatētas neatbilstības, tiek prasīts skaidrojums. Daudzos gadījumos ir cilvēciskas kļūdas, bet nopietnākajos – nelikumības. Caur analīzi un operatīvo darbu tiek izskaitļoti negodīgie darbinieki. Mūsu Iekšējās drošības pārvalde strādā rūpīgi, ciešā kontaktā ar prokuratūru, izmeklēšana tiek veikta rūpīgi, tas prasa laiku, bet rezultāts neizpaliek," sacīja Jaunzeme. 

Viņa norādīja, ka ir izdarītas nozīmīgas iestrādnes, lai izskaustu nelikumības, un vēl būs rezultāti, par kuriem VID nekavējoties informēs sabiedrību. "Svarīgi saprast to, ka, ja Iekšējās drošības pārvalde veic savu darbu, svarīgi "neizbiedēt" darboni ar kādām nepārdomātām darbībām, kas varētu darīt viņu uzmanīgu un sarežģīt darbu. Iekšējiem procesiem jābūt labi organizētiem un saskaņotiem, tikai tad būs rezultāts," piebilda Jaunzeme.

Ja ir aizdomas par VID darbinieku pieļautu likuma pārkāpumu, negodprātīgu un ētikas normām neatbilstošu rīcību, aicina ziņot, zvanot uz VID bezmaksas uzticības tālruni 80009070. VID garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt