Dienas ziņas

Covid-19 strauji izplatās Igaunijā un Lietuvā

Dienas ziņas

Turpinās valdības ārkārtas sēde

Aizturēta augsta VID amatpersona

Par korupciju aiztur augsta līmeņa VID amatpersonu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde sadarbībā ar Nodokļu un muitas policijas pārvaldi aizvadītajā nedēļā aizdomās par koruptīvām darbībām aizturēja augsta līmeņa VID amatpersonu, informēja VID.

Šāds solis tika sperts abu minēto VID struktūrvienību īstenotās sadarbības rezultātā. Aizturot amatpersonu,

VID novērsis mēģinājumu veikt koruptīvas darbības saistībā ar akcīzes preču apriti muitā. 

Pēc VID amatpersonas aizturēšanas ar viņu pārtrauktas darba tiesiskās attiecības.

VID vadītājas padomnieks Andrejs VaivarsLinda Zalāne

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme uzsvēra, ka VID nav vietas cilvēkiem, kuri nodokļu administrāciju uztver kā vietu, kur īstenot negodprātīgas darbības. 

“Viena no VID vērtībām līdzās profesionalitātei ir godīgums. Kolēģis, kuram vienaldzīga VID reputācija, kurš nav sapratis, ka laiki, kad tika piesegti negodīgi darbinieki, ir pagājuši, un kolēģi, kā arī komersanti bez minstināšanās ir gatavi ziņot par šādiem gadījumiem mūsu Iekšējās drošības pārvaldei, bija stipri pārrēķinājies, un tagad viņu sagaida taisnīgs sods par nodarīto atbilstoši Krimināllikumam. VID darba attiecības ar attiecīgo personu ir pārtraucis, tālāk darbs Iekšējās drošības pārvaldei, prokuratūrai un tiesai,” komentēja Jaunzeme. 

Saistībā ar konstatētajām noziedzīgajām darbībām uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

VID pārstāvis Andrejs Vaivars LTV informēja, ka “tas nav nevienas pārvaldes vadītājs, bet nākamais līmenis. Tas ir noteiktas struktūrvienības vadītājs. Augsta līmeņa struktūrvienības vadītājs”.

“Tā situācija ir tāda, ka aizvadītajā nedēļā VID Iekšējās drošības pārvalde kopā ar Nodokļu un muitas policijas pārvaldi konstatēja, ka ir mēģināts veikt koruptīvu darījumu, paņemot kukuli vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā, lai piesegtu nelegālas akcīzes preces aprites jomā. Vainīgā persona tika aizturēta, un šis koruptīvais darījums novērsts. Šobrīd ar to cilvēku ir pārtrauktas darba tiesiskās attiecības, bet tas nenozīmē, ka viņš tagad varēs izvairīties no atbildības. Notiek izmeklēšana, ir ierosināts kriminālprocess un tiesu darbi būs neizbēgami,” norādīja Vaivars.

Viņš gan neinformēja, kā šoreiz noskaidrots par koruptīvajām darbībām.

Pēdējo trīs gadu laikā Valsts ieņēmumu dienesta Iekšējā drošības pārvalde uzsākusi 43 kriminālprocesus pret dienesta amatpersonām. No tiem četri kriminālprocesi ierosināti par kukuļņemšanu, divi par kukuļdošanu, un viens par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros. Kriminālvajāšanai pēdējo trīs gadu laikā nosūtīti 11 VID Iekšējās drošības pārvaldes uzsāktie kriminālprocesi, no tiem divi šogad.

Par koruptīvām darbībām viena persona šogad saņēmusi arī disciplinārsodu.

Dienests aicina, ja ir aizdomas par Valsts ieņēmumu dienesta darbinieku pieļautu likuma pārkāpumu, negodprātīgu un ētikas normām neatbilstošu rīcību, ziņo, zvanot uz redzamo VID bezmaksas uzticības tālruni 80009070.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt