Par Konkurences padomes priekšsēdētāju apstiprina Juri Gaiķi

Ministru kabinets apstiprināja konkursā izraudzīto kandidatūru Konkurences padomes priekšsēdētāja amatam – Juri Gaiķi, informēja Ekonomikas ministrijā. 

Plānots, ka Gaiķis jaunos pienākumus uzsāks pildīt 14. septembrī.

Juris Gaiķis tika izvirzīts Konkurences padomes priekšsēdētāja amatam pēc uzvaras atklātajā konkursā, kas noritēja trijās kārtās.

Ekonomikas ministrija paziņojumā medijiem norādīts, ka pēdējo trīs gadu laikā no darba Konkurences padomē aizgājuši 52% darbinieku. Tik augsta darbinieku mainība tiešā veidā apdraudot Konkurences likumā noteikto pamatfunkciju efektīvu īstenošanu.

"Gan izvērtējot konkursa komisijas iesniegtos materiālus, gan tiekoties ar Gaiķi klātienē, guvu pārliecību, ka Gaiķa vadībā Konkurences padome nodrošinās efektīvu konkurences uzraudzību. Viņš precīzi identificējis šobrīd aktuālos padomes darbības izaicinājumus un piedāvājis tiem risinājumus,” paziņojumā medijiem norādījis ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ("KPV LV").

Vadot Veselības un darbnespējas ekspertīzes ārstu valsts komisiju, Gaiķis esot apliecinājis spēju definēt un pārvērst darbībā iestādes attīstības stratēģisko vīziju, prasmi veikt iestādes darba procesu optimizāciju, pakalpojumu kvalitātes uzlabojumus, darbinieku piesaistes, motivācijas un attīstības politikas izstrādi.

Gaiķa līdzšinējā darbavieta ir Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija, ko viņš vada vairāk nekā trīs gadus. Pirms tam Gaiķis 10 gadus strādājis Valsts ieņēmumu dienestā, kur piecus gadus vadījis Nodokļu pārvaldi, bet pirms tam ieņēmis dažādus amatus arī Juridiskajā pārvaldē.

Gaiķis Latvijas Universitātē ieguvis maģistra grādu tiesību zinībās; labā līmenī pārvalda angļu un krievu valodu.  

KONTEKSTS:

Konkursu uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu nācās izsludināt atkārtoti, jo pirmais konkurs noslēdzās bez rezultāta.

Iepriekšējā Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama nolēma pēc pašas vēlēšanās pamest šo amatu no 15. aprīļa. Šādu lēmumu viņa skaidroja ar Ziemassvētku pārdomu sekām, arī ar to, ka Konkurences padomei ir niecīgs finansējums un ļoti liels darba apjoms, kā arī pastāvīgi trūkst desmit darbinieku. 

Kopš aprīļa Konkurences padome strādā nepilnā sastāvā un tās vadītāja pienākumus pilda viens no tās locekļiem – Jānis Račko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt