Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Izmaiņas strādājošajiem

Panorāma

Panorāma

Vairākkārt piemēro 2000 eiro sodu

Par komandantstundas neievērošanu sāktas 725 lietas; vairākiem pārkāpējiem – maksimālais sods

Policijai nācies uzklausīt, ka nav zinājuši par nosacījumu būt mājās, citi neticot Covid-19 infekcijai, bet cits nolēmis mērot ceļu pēc hotdoga.

“Vakar Strenču novadā policija saņēma informāciju par iespējamu pulcēšanos. Pārbaudot informāciju, likumsargi konstatēja, ka kādā dzīvoklī atrodas vairākas personas, kas nav no vienas mājsaimniecības, kā arī notiek kopīga alkohola lietošana. Ņemot vērā apstākļus, personu attieksmi un rupjos pārkāpumus, šajā gadījumā sešām personām katrai piemērots sods 2000 eiro apmērā,” par visbargāk sodītajām epizodēm pastāstīja Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Savukārt Tukumā policisti pagājušajā naktī īsi pēc pulksten 22.00 apturējuši kādu jauniešu kompāniju, kura turpinājusi pārvietoties savā transportlīdzeklī, neskatoties uz šī brīža mājsēdes ierobežojumiem.

Transportlīdzekļa vadītājam nav iegūta vadītāja apliecība, par ko viņš saņēma 400 eiro sodu. Kā arī, ņemot vērā, ka persona atradusies ārpus mājās pēc pulksten 22.00, papildu tika piemērots vēl 200 eiro sods.

Šajā automašīnā atradās vēl trīs pasažieri, kuri bija iereibuši un pat izrādīja agresivitāti pret policistiem, tādēļ viens saņēma 300 eiro sodu, bet divi – 1500 eiro sodu.

Turklāt izrādījās, ka vienam no pasažieriem ir jāatrodas pašizolācijā, līdz ar to šai personai piemērots vēl papildu 1200 eiro liels sods.

Vēl Vidzemes reģionā fiksēti divi gadījumi, kad personas, kuras atradušās ar savām automašīnām ārpus dzīvesvietas pēc pulksten 22.00, nav pakļāvušās policistu likumīgajām prasībām apturēt transportlīdzekli un uzsākušas bēgšanu. Bēgšana gan nav izdevusies.

Vienā gadījumā bēgošajā automašīnā atradušās četras personas, kā arī izrādījies, ka transportlīdzekļa vadītājs bija sēdies pie stūres bez transportlīdzekļa vadītāja tiesībām un 2,4 promiļu reibumā. Autovadītājam piemērots 2000 eiro sods, bet katram pasažierim – pa 1000 eiro.

Savukārt Rīgas pašvaldības policija pagājušajā naktī reģistrējusi 79 gadījumus, kad pārkāpti ārkārtējās situācijas komandantstundas jeb “brīvdienu mājsēdes” noteikumi. Pārbaudītas 98 personas, kuras atradās uz ielas no plkst.22.00 līdz 5.00.

Gandrīz visi policistu pārsteigtie gājēji Rīgas ielās aizbildinājās, ka bijuši ciemos un dodas mājās. Tādējādi viņi likumu pārkāpuši divas reizes – neievēroja aizliegumu naktī atrasties uz ielas un aizliegumu ārkārtas situācijās laikā ciemoties citās mājsaimniecībās.

Daļa personu bija alkohola reibumā. Kāds vīrietis kļuvis agresīvs un iesitis policistam pa seju. Notikušais klasificēts kā uzbrukums kārtības sargam.

Daļa iedzīvotāju pašapliecinājuma dokumentā bija uzrādījusi nederīgus attaisnojošus iemeslus, kāpēc komandantstundas laikā ir uz ielas. Piemēram, kāda persona bija minējusi, ka atgriežas mājas no darba, taču kopš iziešanas no darba vietas bija pagājušas jau četras stundas.

Rīgas pašvaldības policija noformējusi 58 administratīvā pārkāpuma protokolus un komandantstundas pārkāpējiem piemērojusi 10 līdz 100 eiro lielus naudas sodus.

KONTEKSTS:

Kopš rudens sākuma Latvijā turpinās strauja Covid-19 izplatība, un slimnīcās pieaug stacionēto pacientu skaits. 10. decembrī valdība nolēma veselības aprūpes sistēmā Covid-19 radītās pārslodzes dēļ izsludināt ārkārtas situāciju. Tāpat Covid-19 ierobežošanai valdība nolēma pagarināt novembrī valstī izsludināto ārkārtējo situāciju vispirms līdz 11. janvārim, apstiprinot papildu ierobežojumus un pagarinot skolēnu Ziemassvētku brīvlaiku, bet vēlāk atkārtoti lēma pagarināt ārkārtas situāciju līdz 7. februārim.

Savukārt, lai mazinātu Covid-19 izplatību Jaungadu svinību laikā, valdība vienojās, ka no 30. decembra brīvdienās Latvijā tiks ieviesta “brīvdienu mājsēde”. No 30. decembra līdz 4. janvāra rītam un no 8. janvāra vakara līdz 10. janvāra rītam no plkst. 22.00 līdz 5.00 jāuzturas tikai savā dzīvesvietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt