Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Par kokaīna glabāšanu aiztur VUGD amatpersonu

Par kokaīna realizēšanu aiztur VUGD amatpersonu

Par iespējamu narkotisko vielu glabāšanu realizācijas nolūkā un realizēšanu Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonu, informēja birojā.

Veicot sākotnējās izmeklēšanas darbības, kratīšanas laikā tika izņemti 23 iepakojumi ar kokaīnu.

Izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka amatpersona regulāri neatradās darbavietā un nepildīja dienesta pienākumus, turpinot saņemt atalgojumu. Tādējādi Iekšējās drošības birojs uzsācis kriminālprocesu arī par iespējamu krāpšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās un dienesta viltojumu saistībā ar darba laika uzskaiti dienesta dokumentos.

Amatpersonai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Par iespējamu noziedzīgu nodarījumu – krāpšanu personu grupā un dienesta viltojumu – aizturēta vēl viena VUGD amatpersona, daļas komandieris. Personai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Iekšējās drošības birojs turpina pirmstiesas izmeklēšanu par narkotiku glabāšanu, par krāpšanu un par dienesta viltojumu. 

IDB aģentūra LETA noskaidroja, ka birojs citā krimināllietā par zādzību rosinājis Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret vēl vienu VUGD amatpersonu. Drīzumā prokuratūrai būs jāizlemj, vai celt apsūdzību.

Amatpersona izdarījusi tehniskā aprīkojuma zādzību no dienesta transportlīdzekļiem un dienesta transportlīdzekļu garāžas. Par cietušo kriminālprocesā atzīts VUGD, kuram nodarīts materiālais zaudējums vairāku tūkstošu eiro apmērā.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā VUGD skārušas vairākas IDB ierosinātas krimināllietas. Marta beigās IDB aizdomās par krāpšanu un dienesta viltojumu aizturēja četras VUGD Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas, tai skaitā vada komandieri.

Citā lietā IDB pērn septembrī aizturēja toreizējo VUGD priekšnieka vietnieku Intu Sēli. Viņš apsūdzēts par valsts degvielas piesavināšanos 151 eiro vērtībā, un tagad lieta ir nodota tiesai.

Savukārt maija beigās IDB aizdomās par kukuļa pieņemšanu saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām aizturējis četras VUGD Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas, tai skaitā abus brigādes komandiera vietniekus Romānu Andrijausku un Mursalu Kerimovu.

Jūnijā IDB rosinājis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai uzradīt apsūdzību kādai VUGD amatpersonai par bērnu pavešanu netiklībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti