Par Ķemeru sanatoriju interese esot trīs ārvalstu investoriem; Jūrmalas domei - prioritāte

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Interesi par Ķemeru sanatoriju ir izrādījuši trīs investori no Krievijas, Kazahstānas un Azerbaidžānas, bet, ja Jūrmalas dome arvien ir gatava iegādāties sanatorijas kompleksu, tad dome ir prioritāra, pastāstīja Ķemeru sanatorijas maksātnespējīgās īpašnieces SIA "Ominasis Latvia" administrators Ainars Kreics.

Kreics gan uzsvēra, ka pašlaik viņš gaida, kad noslēgsies artēziskā urbuma iegādes darījums ar tā īpašnieku, arī maksātnespējīgo SIA "Eiropas minerāls", paužot cerību, ka tas notiks tuvāko dienu laikā. "Ja urbums nonāks "Ominasis Latvia" īpašumā, tad varēs Jūrmalas domei vēlreiz piedāvāt šo īpašumu," norādīja administrators.

Viņš atgādināja, ka iepriekšējo reizi Jūrmalas pašvaldība Ķemeru sanatoriju nevēlās iegādāties urbuma problēmas dēļ, tāpēc viņš cer, ka tagad šis jautājums tiks atrisināts un Jūrmalas dome sanatorijas kompleksu iegādāsies. "Man vēl nav bijusi saruna ar domes priekšsēdētāju Gati Truksni (ZZS)," papildināja Kreics.

Administrators skaidroja, ka "Eiropas minerāls" jau pirms pāris nedēļām izsūtīja kreditoriem piedāvājumu par urbuma pārdošanu, cerot, ka netika saņemti iebildumi, līdz ar to jaunnedēļ varēs noslēgt darījumu ar uzņēmumu.

Kreics vēl piebilda, ka šodien viņš saņēma informāciju par interesentiem no Libānas, kas vēlas apskatīt īpašumu.

Kā ziņots, "Ominasis Latvia" nekustamā īpašuma vērtība pēc atkārtota novērtējuma ir samazinājusies par 15%, bet viss mantas kopums pašreiz ir novērtēts aptuveni par 5,05 miljoniem eiro (3,54 miljoniem latu).

Pērn vasarā "Ominasis Latvia" mantas kopības piespiedu pārdošanas vērtība bija 4 671 540 latu (6 647 002, 6 eiro), no tiem Ķemeru sanatorijas kompleksa nekustamā īpašuma piespiedu pārdošanas vērtība bija 3 860 001 lats (5 492 287 eiro), kultūras priekšmetu piespiedu pārdošanas vērtība - 21 200 lati (30 165 eiro), savukārt pārējas kustamā mantas pārdošanas vērtība sasniedz 24 700 latus (35 145 eiro), kas kopā veido 3 905 901 latu (5 557 596 eiro).

Jau ziņots, ka pērn 12.decembrī paredzētā otrā Ķemeru sanatorijas izsole nenotika, jo uz to nebija pieteicies neviens pretendents. Iepriekš gan Kreics norādīja, ka ticies ar vairākiem potenciālajiem investoriem, kuri izrādījuši interesi piedalīties izsolē.

Pērn 11.novembrī, dienā, kad tika izsludināta Ķemeru sanatorijas kompleksa izsole, tika izsludināta arī uz šī īpašuma esošā artēziskā urbuma izsole, kam bija jānotiek 18.decembrī - sešas dienas pēc Ķemeru sanatorijas izsoles. Arī urbuma izsole nenotika.

Jūrmalas pilsētas dome pagājušā gada 3.decembrī nolēma vispirms iegādāties artēzisko urbumu un tikai pēc tamĶemeru sanatorijas kompleksu. Tas tikšot darīts, lai novērstu Jūrmalas pašvaldības nonākšanu ķīlnieka lomā un pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanu. Artēziskais urbums, kas atrodas Ķemeru kompleksa teritorijā, juridiski pieder nevis sanatorijas īpašniekam "Ominasis Latvia", bet gan maksātnespējīgajai SIA "Eiropas minerāls".

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, 93,11% "Eiropas minerāla" kapitāldaļu piederēja Saūda Arābijā reģistrētam uzņēmumam "Santlat", kas ir arī "Ominasis Latvija" un SIA "Ekofor" īpašnieks. 6,89% "Eiropas minerāla" piederēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai. "Santlat" piederēja nu jau mirušajam Saūda Arābijas pilsonim Omāram Saliham Alhamdi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti