Dienas ziņas

Kad pazudīs cenas latos?

Dienas ziņas

Ventspils centrālajā laukumā zāģē kokus

Par jaunsargiem pārsvarā kļūst lauku bērni

Par jaunsargiem pārsvarā kļūst lauku bērni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Fiziski norūdīts, drošs, bet ne pārgalvīgs - tās ir īpašības, kuras jaunsargi apgūst visu mācību gadu un  nostiprina vasaras nometnēs. Jaunsardzē vairākums bērnu ir no mazajām lauku skoliņām, jo nereti tās ir vienīgās ārpusstundu nodarbības, par kurām nav jāmaksā. Šovasar dažādos reģionos notiks trīsdesmit divas dažādas bezmaksas jaunsargu nometnes, kurās piedalīsies vairāk nekā 2000 bērnu un jauniešu.  

Dīka gulšņāšana šeit nav paredzēta - ikdiena jaunsargu vasaras nometnēs ir piepildīta ar dažādiem fizisko aktivitāti veicinošiem uzdevumiem, turklāt vairums no tiem prasa komandas darbu.  

Šajā mācību gadā Jaunsardzē darbojās 6500 bērnu un jauniešu no desmit gadu vecuma, pārsvarā no mazajām lauku skoliņām. Statistika liecina, ka  attālākajās novadu skolās   iesaistīties šajā kustībā izvēlas aptuveni 20% bērnu, un iemesls tam galvenokārt ir vecāku rocība.

Jaunsardzes departamenta 3. novada nodaļas vadītāja Zita Rukšāne atzīst, ka lielās skolās, kur ir liels piedāvājums, kur ir mūzikas, mākslas, sporta skola, tur  procentuāli mazāk bērnu iesaistās Jaunsardzē. „Bet tādās vietās, kur viņiem citas bezmaksas izvēles nav, liela daļa  izvēlas iet Jaunsardzē,” saka Rukšāne.

Arī  šovasar plānotajās 32 nometnēs visus izdevumus sedz Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs, turklāt tajās var piedalīties ikviens jaunsargs neatkarīgi no ģimenes sociālā stāvokļa. Un tas nav mazsvarīgi,  jo citviet  bez maksas pilnvērtīgi  pavadīt brīvo laiku pieaugušo uzraudzībā var vien bērni no nelabvēlīgām ģimenēm.

Jaunsargu vadītājus gan nomāc neskaidrā mazo lauku skoliņu nākotne, jo tas nozīmē, ka jaunsargu skaits var strauji sarukt, bet tieši no viņiem vairums, sasniedzot pilngadību, kļūs par zemessargiem, un ne viens vien jau šobrīd  ir pārliecināts, ka savu nākotni saistīs ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti