Panorāma

Fani Lielbritānijā "Prāta Vētru" nēsā uz rokām

Panorāma

Norvēģijas stratēģijas pandēmijas laikā

O. Burovs kļūst par GKR priekšsēdētāju

Par jauno «Gods kalpot Rīgai» vadītāju Amerika vietā ievēlēts Burovs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Par jauno partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) vadītāju sestdien notiekošajā partijas kongresā ievēlēts Rīgas domnieks, agrākais pilsētas mērs Oļegs Burovs.

Viņu izvirzīja līdzšinējais partijas priekšsēdētājs Andris Ameriks, kurš GKR vadīja kopš dibināšanas 2012. gadā.

Burovs bija vienīgais kandidāts uz partijas vadītāja amatu. Par viņa kandidatūru balsoja 53 kongresā klātesošie biedri, pret bija viens, bet vēl viens atturējās.

Partija pārvēlējusi arī valdi un gatavojas dalībai 14. Saeimas vēlēšanās un meklēs sadarbības partnerus kopīgam startam. Tam neizdodoties, "Gods kalpot Rīgai" gatava ciešākai sadarbībai ar reģionālām partijām citās pilsētās, informē Burovs.

"Varu atkārtot to, ko es teicu kongresā. Es šobrīd redzu pēc šī gada, kurā neesam pie varas, ka gan Rīgā, gan Latvijā ir deficīts pēc tādiem politiķiem kā mēs: cilvēkiem, kuri nebaidās pieņemt lēmumu, strādā pragmatiski un uzņemas atbildību," sarunā ar Latvijas Radio stāsta Burovs.

Oļegs Burovs sarunā ar Latvijas Radio
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

"Sākam runāt par Saeimas vēlēšanām, sākam meklēt partnerus, partijas, ar ko mēs varam vienoties un deleģēt savus partnerus Saeimā. Nav tā, ka mēs esam noskaņoti nokļūt Saeimā par jebkuru cenu un vienalga kur."

"Protams, mums ir interese startēt ar tādiem politiskiem spēkiem, kas varētu strādāt pozīcijā. Ja tādas sarunas beigsies bez rezultātiem, tad turpināsim strādāt domē un varam uzsākt sadarbību ar citām reģionālajām partijām citās pilsētās."

Kongresā tika nolemts no 15 līdz 11 samazināt partijas valdes locekļu skaitu, kā arī no pieciem līdz trim - revīzijas komisijas locekļu skaitu.

Jaunajā partijas valdē tika ievēlēti pieci Rīgas domnieki - Burovs, Juris Radzevičs, Dainis Turlais, Ainārs Baštiks un Jakovs Rafalsons. Pārējie seši jaunās valdes locekļi ir Latvijas Universitātes profesore Ausma Cimdiņa, Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas direktors Romans Alijevs, uzņēmēja Diāna Novicika, futbola tiesnesis Andris Treimanis un Rīgas pašvaldības policijas darbinieks Guntis Dūda. Par partijas valdes priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts Radzevičs.

Par GKR ģenerālsekretāru ievēlēts Ervīns Straupe.

Ameriks nolēmis atkāpties no partijas vadītāja amata, lai koncentrētos darbam Eiropas Parlamentā, kā arī lai partija jaunas komandas un jauna līdera vadībā gatavotos 14. Saeimas vēlēšanām.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju Latvijā, kongress noritēja attālinātā formātā.

GKR līdz šim ir bijusi pārstāvēta Rīgas domē, kur kopā ar "Saskaņu" astoņus gadus veidoja valdošo koalīciju, bet pēc pēdējām vēlēšanām tā ir opozīcijā. Savukārt Eiropas Parlamentā Ameriks tika ievēlēts no "Saskaņas" saraksta, kur startēja kopā ar "Saskaņas" līderi un bijušo Rīgas mēru Nilu Ušakovu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti