Par Jaunalksnes noklausīšanos VID no bijušajiem finanšu policistiem grib piedzīt 17 000 eiro

Rīgas rajona tiesā nonākusi lieta, kurā Valsts ieņēmumu dienests (VID) vēlas no četrām bijušajām Finanšu policijas pārvaldes (FPP) amatpersonām piedzīt 17 074 eiro solidāri par žurnālistes Ilzes Jaunalksnes telefonsarunu noklausīšanos.

Krimināllietā, kurā bija apsūdzēti Vasīlijs Kivļonoks, Aldis Klems, Raivis Freibergs un Jānis Laizāns, spriedums pēc vairāk nekā septiņu gadu tiesāšanās stājās spēkā 2014.gadā. Visiem apsūdzētajiem tiesa piesprieda naudas sodus.

Šodien uz civillietas izskatīšanu ieradās Kivļonoks un Klems. Sēdes sākumā Kivļonoks norādīja, ka iebilst pret masu mediju piedalīšanos tiesas sēdē, jo negrib, lai viņa paskaidrojumi "izskan pa visu Latviju". Arī Klems iebilda pret masu mediju klātbūtni.

Tiesa nolēma lietu skatīt slēgti.

Laizāna pārstāvis Renārs Gulbis tiesai lūdza no Valsts policijas izprasīt izziņu par kriminālprocesu un tā gaitu saistībā ar pašu telefonsarunu noplūdināšanu, tomēr VID pārstāve Ieva Lapiņa skaidroja, ka konkrētajā lietā šis kriminālprocess nav nozīmīgs. Savam kolēģim pievienojās arī Freiberga pārstāve Ilona Kaļinovska.

Tiesa nolēma izprasīt informāciju par minēto kriminālprocesu no Ģenerālprokuratūras. Līdz ar to lietas izskatīšana šodien tika atlikta līdz 16.augusta plkst.11.

Jaunalksnes pārstāvis iepriekšējās tiesvedībās Romualds Vonsovičs aģentūrai LETA skaidroja - pēc tam kad VID samaksāja kompensāciju Jaunalksnei, bija pilnīgi skaidrs, ka ir konkrētas personas, kuru dēļ valstij šis maksājums bija jāveic. "Kad pēc vairākiem gadiem krimināllietā tika notiesāti četri bijušie finanšu policisti, nebija ne mazāko šaubu, ka šīs ir tās personas, pret kurām jāsniedz tiesā regresa prasība," pauda zvērināts advokāts.

Tā kā Vonsovičs no VID nesagaidīja konkrētas darbības, advokāts vērsās ar iesniegumu pie bijušās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas ("Vienotība"), kas savukārt advokāta iesniegumu pārsūtīja iepriekšējam finanšu ministram Jānim Reiram ("Vienotība"), kurš tālāk to pārsūtīja VID. Pēc šīs komunikācijas VID lēma valsts interesēs vērsties ar regresa prasību tiesā.

Lieta Rīgas rajona tiesā atrodas jau no pagājušā gada maija. Vonsovičs arī papildināja, ka tiesa, pēc savas iniciatīvas nozīmējot slēgtu tiesas sēdi, neatsaucās uz kādām tiesību normām, pamatojot šādu lēmumu.

LETA jau ziņoja, ka 2006.gada novembrī saistībā ar Jaunalksnes telefona sarunu noklausīšanos četras VID Finanšu policijas pārvaldes FPP amatpersonas tika atstādinātas no amata. Savukārt toreizējā AT priekšsēdētāja Andra Guļāna vadītā Tiesnešu disciplinārkolēģija izteica piezīmi tiesnesei Marijai Goldšmitei, kura sankcionēja Jaunalksnes telefonsarunu noklausīšanos. Motīvi, kas likuši izteikt tiesnesei piezīmi, netika konkretizēti.

2010.gada pavasarī VID paziņoja, ka nolēma piekāpties Jaunalksnei un samaksāt piedzīto kompensāciju 12 000 latu (17 074 eiro) apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt