Par izvairīšanos no nodokļu samaksas kādai uzņēmējai piespriež piecus mēnešus cietumā

Kurzemes rajona tiesa kādai uzņēmējai par izvairīšanos no nodokļu nomaksas piemērojusi reālu brīvības atņemšanu uz pieciem mēnešiem, atņemot tiesības uz visa veida komercdarbību uz diviem gadiem. Tāpat tiesa lēmusi par labu valstij piedzīt no apsūdzētās 86 744,72 eiro, informēja prokuratūrā.

Saskaņā ar apsūdzību persona laika periodā no 2010. gada 21. janvāra līdz 2013. gada 20. maijam, būdama kāda uzņēmuma vienīgā īpašniece un minētajā laika periodā arī valdes priekšsēdētāja ar paraksta tiesībām pārstāvēt uzņēmumu atsevišķi, apzināti izvairījās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, kā rezultātā nodarīja valstij zaudējumus 86 816,03 eiro apmērā.

Apsūdzētā liecības sniegt nevēlējās un savu vainu celtajā apsūdzībā neatzina.

Tiesa apsūdzēto atzina par vainīgu minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un sodīja ar reālu brīvības atņemšanu uz pieciem mēnešiem, atņemot tiesības uz visa veida komercdarbību uz diviem gadiem. Ar šādu soda veidu apsūdzēto lūdza sodīt arī prokurors.  Tāpat tiesa lēma par labu valstij piedzīt no apsūdzētās 86 744,72 eiro.

Saīsinātais spriedums šajā lietā pasludināts 10. jūnijā, bet 22. jūlijā pieejams pilns tiesas spriedums, ko iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Prokuratūrā norādīja, ka no šī kriminālprocesa pirmstiesas procesa laikā atsevišķā lietvedībā tika izdalīts jauns kriminālprocess, kurā par tādu pašu noziedzīgu nodarījumu – izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā, – apsūdzēta tā paša uzņēmuma cita amatpersona, kura laika periodā no 2013. gada 21. maija līdz 2015. gada 9. decembrim bija šī uzņēmuma vienīgais īpašnieks un arī valdes priekšsēdētājs ar paraksta tiesībām pārstāvēt uzņēmumu atsevišķi. Apzināti izvairoties no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, apsūdzētais nodarījis valstij zaudējumus 89 492,66 eiro apmērā.

Apsūdzētais savu vainu viņam inkriminētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzina.

Ar pirmās instances tiesas 2022. gada 18. februāra spriedumu apsūdzētais atzīts par vainīgu pēc Krimināllikuma 218. panta otrās daļas un sodīts ar reālu brīvības atņemšanu uz astoņiem mēnešiem, atņemot tiesības uz visa veida komercdarbību uz diviem gadiem. Ar šādu soda veidu apsūdzēto lūdza sodīt arī prokurors. Tāpat tiesa nosprieda piedzīt no apsūdzētā par labu valstij 89 444,84 eiro.

Apsūdzētā aizstāvis par pirmās instances tiesas spriedumu iesniedza apelācijas sūdzību, lūdzot viņa aizstāvamo attaisnot. Krimināllieta rakstveida procesā apelācijas instances tiesā – Kurzemes apgabaltiesā – tiks izskatīta 2022. gada 29. jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt