Par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un krāpšanu piespriež piecu gadu cietumsodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vienam apsūdzētajam par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un krāpšanu piemērota reāla brīvības atņemšana uz pieciem gadiem, policijas kontrole uz pusotru gadu, kā arī atņemtas tiesības veikt uzņēmējdarbību uz divarpus gadiem. No apsūdzētā valsts labā piedzīta kaitējuma kompensācija – 362 391 eiro, informēja prokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Saskaņā ar apsūdzību persona laika periodā no 2009. gada decembra līdz 2012. gada martam organizēja uzņēmuma finansiālo un saimniecisko darbību. Nolūkā izvairīties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas un izkrāpt valsts budžeta līdzekļus, apsūdzētais norādīja uzņēmuma PVN deklarācijās faktiski nenotikušus darījumus par it kā saņemtajām precēm vai pakalpojumiem, tādā veidā prettiesiski palielinot PVN priekšnodokļa apmēru un samazinot valsts budžetā maksājamo nodokli. Sniedzot nepatiesas ziņas Valsts ieņēmumu dienestam, apsūdzētais izvairījās arī no uzņēmuma ienākuma nodokļa nomaksas.

Kopumā valstij netika samaksāti nodokļi 298 210 eiro apmērā. Turklāt apsūdzētais mēģināja izkrāpt valsts budžeta līdzekļus 72 478 eiro apmērā, bet reāli izkrāpa 54 563 eiro.

Majevska norādīja, ka spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti