Panorāma

Zolitūdes komisija prasa milzu līdzekļus

Panorāma

Jāpārskata personas rīcībspējas ierobežojums

Glābējam rājiens par runāšanu ar presi

Par izteikumiem pēc Zolitūdes traģēdijas VUGD darbiniekam – rājiens

Saistībā ar Zolitūdes traģēdiju daudzas amatpersonas tika pakļautas pamatīgai kritikas šaltij, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki izrādījās skarbākie kritiķi paši sev. Pēc traģēdijas vairāki glābēji plašsaziņas līdzekļos kritizējuši dienesta kopējo gatavību šādām nelaimēm, un vismaz viens glābējs par to saņēmis rājienu, pirmdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums „Panorāma".

Dažas dienas pēc traģēdijas interviju TV Kurzeme sniedza Liepājas ugunsdzēsējs Jānis Seņkāns, atzīstot, ka Liepājā līdzīgam negadījumam nebūtu gatavi.

Augstāka ranga VUGD darbiniekiem padotā izteikumi nepatika tik ļoti, ka pret viņu ierosināja disciplinārlietu un piemēroja visai bargu sodu – rājienu. Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība jau izplatījusi paziņojumu, kurā šādu rīcību dēvē par neētisku un pat prettiesisku. Tomēr dienesta vadība uzstāj, ka rīkojusies pareizi, jo ugunsdzēsēja izteikumi bijuši maldinoši.

VUGD pārstāve Inga Vetere skaidroja, ka šādi izteikumi var raisīt liepājnieku satraukumu, bet tie ir maldinoši, jo, iespējams, tikai Liepājas VUGD nodaļa ar šāda mēroga traģēdiju viena pati netiktu galā, taču šādos gadījumos iesaistās arī papildspēki.

Viņa atgādina, ka arī Zolitūdes traģēdijā glābšanas darbos iesaistījušies glābēji ne tikai no Rīgas, bet arī no Valmieras, Limbažiem un citām vietām.

Piespriesto sodu Jānis Seņkāns gan vēl var pārsūdzēt. Bet Liepājas ugunsdzēsējs nav vienīgais, kura izteikumi nav apmierinājuši priekšniecību. Dienesta pārbaude ierosināta arī pret kādu glābēju no Daugavpils.

Arī Vetere LTV atzina, ka Seņkānam izteiktais rājiens droši vien „nebūs pēdējais par šo tēmu, jo mums ir dienesta pārbaude arī Latgales pusē, kur tieši tāpat cilvēks pilnīgi nepamatoti komentēja to, kāpēc netika iesaistītas starptautiskās vienības, konkrēti no Krievijas".

Šajā gadījumā pārbaude gan vēl nav noslēgusies, tādēļ nav zināms, vai arī šo glābēju par viņa izteikumiem sodīs.

Jau ziņots, ka 21. novembrī Zolitūdē, sabrūkot veikala „Maxima" jumtam, gājuši bojā 54 cilvēki, tai skaitā trīs glābēji, kuri bija devušies izpostītajā ēkā glābt izdzīvojušos, bet tad notika otrais jumta iebrukums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti