Par interneta veikalu «Proffit.lv» un «Korbotex.lv» klientu apkrāpšanu aiztur 3 personas

Valsts policija aizturējusi krāpnieku grupu, kura ar interneta veikalu www.proffit.lv un www.korbotex.lv starpniecību piesavinājās uzticīgo klientu naudas līdzekļus. Krāpnieki šādā veidā apkrāpuši vairāk nekā 400 iedzīvotāju visā Latvijas teritorijā, tādējādi izkrāpjot ap 123 600 eiro, paziņojumā medijiem informējam policija.

ĪSUMĀ:

  • Policija izmeklē klientu apkrāpšanu veikalos www.proffit.lv un www.korbotex.lv.
  • Apkrāpti vismaz 419 cilvēki, izkrāpti 123 000 eiro. 
  • Veikali saņēma apmaksu, bet preces nepiegādāja.
  • Policija šajā lietā aizturēja 2 vīriešus un 1 sievieti.
  • 2 atzīti par aizdomās turētajiem, pret vienu personu sākts kriminālprocess.
  • Vienai personai piemērots visbargākais drošības līdzeklis – apcietinājums.
  • Policija aicina šajos veikalos cietušos vērsties ar oficiālu iesniegumu.

Policija notiek izmeklēšana par krāpšanas gadījumiem pret vairākiem simtiem personu, kuras  interneta vietnēs www.proffit.lv un www.korbotex.lv bija pasūtījušas preci, veikušas priekšapmaksu uz uzņēmumu SIA “Maku Group”, SIA “Kasija” un SIA “Multi Services” kontiem, bet pasūtīto preci uzņēmumi nepiegādāja un nauda netika atgriezta.

Uz cietušo personu iesniegumiem par naudas atmaksu uzņēmumi nereaģēja, tādēļ apkrāptie iedzīvotāji ar iesniegumiem vērsās gan Valsts policijā, gan Patērētāju tiesību  aizsardzības centrā.

Septembrī policijā uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanā noskaidrots, ka krāpšana izdarīta, apzināti slēpjot ziņas par iesaistīto juridisko personu patieso labuma guvēju, ļaunprātīgi izmantojot pircēju uzticēšanos. Izmeklēšanā noskaidrots, ka personu grupas noziedzīgo darbību rezultātā ir cietuši vismaz 419 iedzīvotāji.

Pašreiz izmeklēšanā noskaidrotais materiālais zaudējuma apmērs sasniedz 123 693,04 eiro.

24. novembrī lietā aizturētas trīs personas – 1949. un 1977. gadā dzimuši vīrieši un 1997. gadā dzimusi sieviete. Aizturētie iepriekš nav bijuši sodīti.

Vienam no viņiem noteikts personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss un divas personas atzītas par aizdomās turētajām personām par  krāpšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās un par ziņu nesniegšanu un nepatiesu ziņu sniegšanu par līdzekļu piederību un patieso labuma guvēju.

Vienai personai piemērots visbargākais drošības līdzeklis – apcietinājums.

Ņemot vērā, ka kriminālprocesā šobrīd turpinās aktīva izmeklēšana, detalizētāka informācija par izmeklēšanā noskaidroto pagaidām netiek sniegta.

Policija arī turpina apzināt visus iedzīvotājus, kuri cietuši šo noziedzīgo darbību rezultātā un ātrākai saziņai - likumsargi aicina vērsties ar oficiālu iesniegumu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļā (ziņot iesniedzot iesniegumu elektroniski [email protected] vai portālā latvija.lv – elektroniski bez eParaksta Latvijas valsts portālā, izmantojot e-pakalpojumu "E-iesniegums iestādei").

KONTEKSTS:

Policijā par interneta veikaliem www.proffit.lv un www.korbotex.lv, kas nepiegādā pasūtītās preces, izvairās no saziņas ar patērētājiem un neatmaksā patērētāju veikto samaksu par precēm, kuras viņiem nav piegādātas, vērsās arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC).

Pirms tam PTAC par konstatētajiem pārkāpumiem SIA „Kasija” jau piemēroja sodu 1580 eiro apmērā, kas šajā gadījumā ir maksimālais sods, par negodīgu komercpraksi, tīmekļvietnē https://proffit.lv/lv piedāvājot preces, kuras nepiegādā noteiktajā laikā un par tām arī neatmaksā samaksāto naudu. 

PTAC bija saņemti 255 iesniegumi par uzņēmuma negodīgu komercpraksi. Patērētāji sūdzējās par iegādātu dārgu, 100% apmaksātu preču nepiegādāšanu noteiktajos termiņos, vairākkārtēju termiņu pagarināšanu un naudas neatmaksāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt