Par internetā translētu šaudīšanos ar pneimatisko ieroci vīrietis Liepājā tiek pie soda

Kāds vīrietis Liepājā ticis pie soda par internetā translētu šaudīšanos ar pneimatisko ieroci, informēja Valsts policijā.

Aizvadītās nedēļas nogalē, veicot interneta monitoringu, policija konstatēja, ka kāds liepājnieks vietnē “TikTok” translēja video, kurā redzams, kā viņš, atrodoties dzīvoklī ar vēl kādu personu, šaujot ar to pa mēbelēm. Likumsargi identificēja vīrieti, uzzināja viņa dzīvesvietu un devās uz adresi Liepājā, Zaļās birzs mikrorajonā. Valsts policija ziņoja arī Liepājas pašvaldības policijai, jo vīrietis no daudzdzīvokļu mājas 5. stāva loga izmeta televizoru un gatavojās mest ārā ledusskapi. 

Likumsargi ieradās notikuma vietā un daudzdzīvokļu mājas pagalmā pamanīja lauskas no televizora, savukārt pie kāpņutelpas ieejas atradās televizors. Policisti devās uz dzīvokli, kur notika nekārtības un pārtrauca likumpārkāpumus. Vīrietis, kurš bija izmantojis pneimatisko ieroci, skaidroja, ka ieroci iegādājies, lai savā brīvajā laikā šautu pa bundžām un mērķiem, taču šoreiz viņš izdomājis interneta tiešraidē demonstrēt, kā viņš dzīvoklī šauj pa savu datora monitoru un noliktiem mērķiem.

Vīrietis atradās alkohola reibumā un dzīvoklī atradās vēl viena persona, tādējādi ar savām darbībām viņš apdraudēja ne tikai sevi, bet arī citus. Veicot alkohola pārbaudi vīrieša izelpā, konstatēts, ka viņš atradies 2,13 promiļu reibumā. 

Par notikušo sākti administratīvo pārkāpumu procesi pret abām personām par sīko huligānismu, jo abas personas izmeta no dzīvokļa pa balkonu vairākus priekšmetus, tādējādi apdraudot iedzīvotāju drošību. 

Pret pneimatiskā ieroča īpašnieku policija sāka administratīvā pārkāpuma procesu par pneimatiskā ieroča izmantošanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles. Tāpat likumsargi notikuma vietā vīrietim konfiscēja pneimatisko ieroci un skrotis. 

Vīrietim par sīko huligānismu un ieroča izmantošanu, atrodoties alkohola reibumā, piemēroja naudas sodu – 1445 eiro. 

Savukārt Liepājas pašvaldības policijas amatpersonas uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par atkritumu izmešanu tam neparedzētā un nepiemērotā vietā. Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu, par šādu pārkāpumu tiek piemērots brīdinājums vai naudas sods fiziskai personai no 50 līdz 750 eiro, bet juridiskai personai – no 250 līdz 1500 eiro. Šie materiāli pēc piekritības ir nosūtīti Liepājas pilsētas domes Administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai. 

Policijā norādīja, ka laikā, kad internets turpina ieņemt lielu lomu iedzīvotāju ikdienā un komunikācija notiek dažādās tiešsaistes platformās, arī policijai ir jābūt mobilai, tāpēc likumsargi reaģē uz pārkāpumiem arī internetā un ik dienu veic aktīvu tā monitoringu. Policija arī turpmāk turpinās aktīvi uzraudzīt interneta vidi, lai identificētu personas, kuras veic likumpārkāpumus, iegūtu visu informāciju par attiecīgo personu un reaģētu uz notikumu, novēršot likumpārkāpumu vai pārtraucot to.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti