4. studija

Valkas centrā nojauc senu ēku, lai uzceltu automazgātavu

4. studija

Zirgi - visu ziemu zem klajas debess!

Iestiklota lodžija - objekts, kas jānodod ekspluatācijā!

Par iestiklotas lodžijas nenodošanu ekspluatācijā kundzei nekustamā īpašuma nodoklis pieaudzis 15 reizes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Savulaik populāri bija iestiklot balkonus un lodžijas, un tikai retais iedomājas, ka šāds projekts būtu jāsaskaņo būvvaldē. Elvīra pirms deviņiem gadiem būvniecību bija saskaņojusi, bet nezināja, ka objekts jānodod ekspluatācijā, tāpēc tagad viņai jāmaksā paaugstināta nekustamā īpašuma likme jeb nepilni 650 eiro.

Elvīras kundze trīs gadus kārtoja visus nepieciešamos dokumentus, lai atbilstoši visām prasībām iestiklotu sava dzīvokļa lodžiju. Lodžija iestiklota jau deviņus gadus, bet tikai šogad viņa saņēmusi paziņojumu, ka lodžija nav nodota ekspluatācijā un tāpēc viņai jāmaksā palielināta nekustamā īpašuma nodokļa likme jeb nepilni 650 eiro.

Elvīras kundze ilgus gadus krājusi naudu, lai varētu nokārtot papīrus un iestiklot lodžiju.

„Esmu ļoti lielā izmisumā, jo man tagad pēc deviņiem gadiem atnāk ziņojums, ka man jāmaksā soda nauda, ka neesmu nodevusi to objektu. Bet es nezināju.

Es zinu, ka esmu vainīga, bet es nezināju, ka tas bija jādara.

Man vienkārši nav ar ko samaksāt,” stāsta kundze.

Ir pieņemts jauns regulējums, kas nosaka – ja konkrētā periodā nav realizēta būvatļauja, tad pašvaldība aprēķina paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli.

„Šai gadījumā kundze nav nodevusi savu objektu ekspluatācijā, un šos datus mēs atlasām automātiski un nosūtām Rīgas domes ieņēmumu pārvaldei, kura atbilstoši likumam arī aprēķina paaugstināto nekustamā īpašuma nodokli,” skaidro Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Kundzei sods aprēķināts sākot ar 2016.gada 1.augustu, jo būvvalde šo atzīmi veikusi jūlijā, skaidroja Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes priekšnieks Ilmārs Ziedonis.

Vairums balkonu un lodžiju Rīgā iestikloti patvaļīgi bez jebkāda projekta un saskaņojuma. Elvīras kundzei, kura visu vēlējusies nokārtot atbilstoši noteikumiem, bet piemirsusi objektu nodot ekspluatācijā, jāmaksā 15 reizes lielāks nodoklis nekā pērn.

Pēc Rīgas pilsētas būvvaldes aprēķiniem, galvaspilsētā šobrīd ir 211 000 aizstiklotu balkonu un lodžiju.

Apzinoties situāciju ar patvaļīgi iestiklotajiem balkoniem un lodžijām, Rīgas pilsētas būvvalde Ekonomikas ministrijai uzrakstījusi vēstuli ar lūgumu risināt šo jautājumu,

nosakot „X stundu”, līdz kurai patvaļīgā balkonu iestiklošana gadījumā, ja tā nerada apdraudējumu, tiek atbrīvota no soda.

Līdz ar to ieguvēji būs tie, kas veikuši patvaļīgo būvniecību un nav iestiklotās lodžijas būvējuši pēc kāda projekta, kā to darīja Elvīra.

„Kundze varētu palūgt būvvaldei būt pretimnākošai un maksimāli ātrāk pieņemt šos darbus ekspluatācijā. Līdz ar to, saņemot šādu informāciju, paaugstināto nodokli pārrēķināsim,” skaidroja Ziedonis.

Savukārt Rīgas būvvalde iesaka vērsties Valsts zemes dienestā (VZD).

„Viņai jāvēršas VZD, aktuāla inventarizācijas lieta jāuztaisa un jāatnāk uz būvvaldi, jāaizpilda iesniegums, ka viņa vēlas nodot ekspluatācijā, un pēc iespējas ātrāk mēs reaģētu, pieņemtu ekspluatācijā, un šo nodokli varētu pārrēķināt,” sacīja Žuka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti