Par iespēju skolēniem mācīties svaigā gaisā Latgalē un Sēlijā gan priecājas, gan bažījas

Formālās un neformālās izglītības nodarbībās grupā līdz 20 personām no 22. marta varēs notikt ārā 45 epidemioloģiski drošās pašvaldībās. Šādu iespēju izglītības iestādēs Latgalē un Sēlijā vērtē dažādi – gan priecājoties par iespēju satikties, gan uztraucoties par laikapstākļiem, vai tie šādām nodarbībām būs labvēlīgi, un drošību. 

Kārsavas vidusskola ir to mācību iestāžu vidū, kurās atļauts skolotājiem ar skolēniem tikties klātienē un stundas vadīt svaigā gaisā. Kārsavā izlemts, ka mācīsies ārā sākumskolas skolēni. 

Latgalē un Sēlijā vērtē iespēju skolēniem mācīties ārpus telpām
00:00 / 04:38
Lejuplādēt

„Bērniem tas patiks, jo viņi ļoti sen nav tikušies. Un sākumskolas bērni tomēr mazāk komunicē ar klasesbiedriem sociālajos tīklos, viņiem būs ļoti labi tieši satikties," sacīja sākumskolas skolotāja Ilona Streļče. Viņa šogad māca pirmās klases skolēnus.

Nodarbības ārā skolotājai nav nekāds jaunums, arī iepriekš tādas ir organizētas.

Iespēju, ko darīt, esot daudz, vienā stundā var apvienot vairākus priekšmetus.

„Ļoti nopietni kaut kādu tēmu sākt mācīties, pirmajā reizē [tā] nedarīsim, ideju ir ļoti daudz. Tā kā es pati mācu visus priekšmetus, arī mūziku, es arī akordeonu varu paņemt ārā līdzi un mēs arī varam padejot," teica Streļče. "Ejot ārā, gan runājot, stāstot, tā būs latviešu valoda, kaut vai, skaitot putnus, kokus matemātikā. Mēs varam arī zīmēt, ja izdomāsim, ja būs tāda vēlēšanās.”

Mācības ārā svaigā gaisā Kārsavas novadā notiks trešdien un ceturtdien – trešdien nāks pirmā un otrā klase, ceturtdien – trešā un ceturtā. Sākt mācības ar mazajiem izlemts, jo iespējams, ka vēl pēc nedēļas viņi jau var būt to drošo pašvaldību vidū, kur mazās klases varēs doties uz skolu.

Skolas direktors Edgars Puksts uzsvēra,

ja situācija nemainīsies, tas būs tāds kā vingrināšanās posms pirms skolas.

„Esam noskaņoti darbam, plānojam savu darbību, veicam organizatoriskos pasākumus, izmantosim skolas teritoriju, skolas stadionu, ārpus skolas teritorijas pagaidām nedomājam iziet," paskaidroja direktors Puksts. "Ir bažas paustas, bet šis pasākums nebūs piespiedu kārtā, šīs nodarbības būs tiem, kuri vēlēsies, tas nebūs obligātā kārtā.”

Sākumskolas skolotājas Ilonas Streļčes klasē ir 16 pirmklasnieku. Viņas klasē bērnu vecāki ir pretimnākoši, uzsver skolotāja.

„Nezinu, varbūt man tā ir paveicies, manā klasē viņi ir gatavi jebkam, ko es piedāvāju, un, kā es arī vecākiem teicu, ka nevajag arī iespringt. Labi, uzģērbsim lielākus brāļa zābakus ar vilnas zeķi un būs labi, galvenais ir domāt pozitīvi,” uzsvēra skolotāja.

Sēlijā arī Ilūkstes novadā varēs rīkot mācības svaigā gaisā.

Ilūkstes Raiņa vidusskolā ir plānots, ka mēģinās aicināt bērnus uz skolu, katrai klasei organizējot vienu nodarbību. Nodarbības ārā notiks no 1. līdz 12. klasei. Tās var palīdzēt bērniem mazināt stresu, uzskata direktore Velta Šterna. Katrai klasei viena nodarbība notiks pie klases audzinātāja. Pēc nedēļas varēs saprast, cik lietderīgas ir nodarbības.

„Pašvaldība ir aptaujājusi vecākus, vai viņi piekrīt šādām nodarbībām – vairāk par 50 procentiem ir atbildējuši, ka viņi atbalsta tādas. Audzinātāja, informējot vecākus, arī ir dzirdējusi dažādus viedokļus – ir vecāki, kas neatbalsta, atsaucas uz bērnu veselību, uz nenoteiktiem laika apstākļiem, bet es domāju, ka mums ir ekskluzīva, unikāla iespēja pamēģināt tādu mācību stundas formu, un mēs to izmantosim," pastāstīja direktore Šterna. "Tad jau redzēsim, vai mums tas iet vai neiet."

Ir arī situācijas, ka Slimību profilakses un kontroles centrs ļauj mācībām notikt, bet pašvaldības izlemj tomēr tās neuzsākt.

Piemēram, Aglonas novadā šonedēļ mācības nenotiks ne 1.–4. klasēm klātienē, ne arī svaigā gaisā. Ir konstatēta saslimšana pirmskolas izglītības iestādē, tāpēc Aglonas novada iedzīvotājus uztrauc drošība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti