Par iebraukšanu Jūrmalā atkal jāmaksā; šogad - 2 eiro

No 1.aprīļa par iebraukšanu ar mašīnu Jūrmalā atkal būs jāmaksā. Vienreizējā iebraukšanas nodeva būs nedaudz lielāka kā iepriekš - divi eiro. Salīdzinājumam pērn - viens lats, kas būtu viens eiro 40 centi. Ja aprīlī būs siltas un saulainas dienas, pie termināļiem var veidoties rindas, jo vēl vismaz līdz aprīļa beigām mobilie norēķini vēl nebūs iespējami.

„Šī nodeva ir spēkā no 1.aprīļa līdz 30. septembrim, un par vienreizēju iebraukšanu visām automašīnām noteiktā maksa ir divi eiro…”

Jūrmalas domes pārstāve Elita Cepurīte piebilst, ka motocikliem un videi draudzīgajiem elektromobiļiem iebraukšanas nodeva nebūs jāmaksā, tikai automašīnām. To vadītāji vienreizējo caurlaidi varēs iegādāties termināļos caurlaides iegādes punktā Priedainē. Nedaudz vairāk kā pusē termināļu varēs norēķināties ar skaidru naudu, pārējos - ar maksājumu kartēm. Karšu termināļus var atpazīt pēc norēķinu karšu uzlīmēm, skaidro Cepurīte:

„Un savukārt monētu termināļos maksājumiem var lietot 5, 10, 20, 50 centu un attiecīgi viena eiro un divu eiro monētas. Tur gan mēs gribētu aicināt būt vērīgiem un maksāt precīzu naudu, jo tehniskais risinājums šiem monētu termināļiem neparedz monētu izdošanu. Monētu termināļi domāti norēķiniem ar skaidru naudu, karšu termināļos var samaksāt tikai ar karti, nevis gan ar karti, gan monētām”.

Cepurīte gan norāda, ka vēl vismaz dažas nedēļas mobilie norēķini - ar īsziņas palīdzību - nebūs iespējami.

„Dome plāno, ka jau līdz aprīļa beigām tiks noslēgti līgumi ar pakalpojuma sniedzējiem, lai varētu samaksāt arī ar mobilā tālruņa starpniecību. Patlaban, kad vēl transporta plūsma nav tik ļoti intensīva, mēs ļoti ceram, ka, veicot maksājumus termināļos, neveidosies rindas”.

Kopumā no caurlaižu pārdošanas pērn iekasēti apmēram 1,2 miljoni latu jeb 1,7 miljoni eiro, šogad plānots nedaudz vairāk - aptuveni 1,8 miljoni eiro.

Jūrmalas domē arī norāda, ka cilvēki, kuriem plānoti bieži braucieni uz Jūrmalu, varēs iegādāties caurlaides par izdevīgāku cenu, piemēram, vienam mēnesim vai visam maksas periodam līdz septembra beigām. Piemēram, transportlīdzekļiem ar pilnu masu līdz trīsarpus tonnām caurlaide vienam mēnesim maksās 31 eiro. Savukārt Jūrmalā deklarētajiem cilvēkiem un viņu laulātajiem, ja mašīna reģistrēta uz viņu vārda, par iebraukšanu nebūs jāmaksā.

Tāpat arī Jūrmalas domes pārstāve Elita Cepurīte stāsta, ka iebraukšanas nodeva tagad nedaudz palielināta, jo rudens un ziemas periodā bija pilnībā atcelta maksa par iebraukšanu.

„Tas deva pozitīvu rezultātu. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija, salīdzinot ar 2012.gadu, pagājušajā gadā oktobrī, decembrī, Jūrmalas kūrortpilsētā viesu skaits pieaudzis par vairāk nekā 50 procentiem”.

Tiesa, lai arī tūristu skaits aug, autostāvvietu skaits gan Jūrmalā manāmi nepalielinās. Domē norāda, ka Jūrmalā neesot lieku platību, kur novietot autostāvvietas, taču pašvaldība vērtējot priekšlikumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt