Sadaļas Sadaļas

Par grūtnieces slepkavību apsūdzētajam atstāj spēkā mūža ieslodzījumu

Augstākās tiesas (Senāta) Krimināllietu departaments atstājis negrozītu Rīgas rajona tiesas spriedumu, ar kuru jaunam vīrietim piespriests mūža ieslodzījums apsūdzībā par grūtnieces slepkavību 2018. gada februārī Ādažos. Ar pirmās instances tiesas spriedumu no apsūdzētā cietušās labā piedzīta arī morālā kaitējuma kompensācija 50 000 eiro apmērā, informēja Augstākās tiesas pārstāve Baiba Kataja.

Vīrietim apsūdzība celta par to, ka viņš izdarīja slepkavību pastiprinošos apstākļos – mantkārīgā nolūkā, ar sevišķu cietsirdību noslepkavoja sievieti, apzinoties, ka viņa ir grūtniece. 

Apsūdzībā norādīts, ka vīrietis, uzzinot, ka cietusī sieviete no viņa gaida bērnu, nevēloties maksāt uzturlīdzekļus, nolēma sievieti noslepkavot.

Senāts, vērtējot apsūdzētā un aizstāvja iesniegtās kasācijas sūdzības, atzina, ka apelācijas instances tiesas spriedums ir tiesisks un pamatots. Pretēji kasācijas sūdzībās norādītajam abu iepriekšējo instanču tiesas ir motivējušas mūža ieslodzījuma piemērošanu apsūdzētajam.

KONTEKSTS:

2018. gada septembrī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodeva krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds jaunietis par to, ka viņš izdarīja slepkavību pastiprinošos apstākļos – mantkārīgā nolūkā, ar sevišķu cietsirdību noslepkavoja sievieti, apzinoties, ka viņa ir grūtniece.

Apsūdzētais no cietušās sievietes uzzināja, ka viņa gaida bērnu. Viņam arī kļuva zināms, ka cietusī pēc bērna piedzimšanas pieprasīs no viņa uzturlīdzekļus.

Apsūdzētais vīrietis nevēlējās bērnu, negribēja iesaistīties bērna audzināšanā un, baidoties, ka cietusī sieviete turpmāk pieprasīs bērnam uzturlīdzekļus, nolēma noslepkavot sievieti nolūkā izvairīties no materiāliem izdevumiem, norādīja prokuratūra.

Apsūdzētais satikās ar cietušo un, pārliecinājies, ka apkārt nav nevienas citas personas, uzbruka sievietei un ar līdzpaņemto nazi izdarīja vairākus dūrienus un griezienus pa sievietes ķermeni. Sieviete uzbrukumā mira.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt