Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Salaspilī sacenšas sporta veterāni

Par godu Valsts robežsardzes simtgadei stāda ozolus

Par godu Valsts robežsardzes simtgadei stāda ozolus

Valsts robežsardzei šis ir ļoti zīmīgs gads – tiek svinēta robežsardzes simtgade. Tam par godu visa gada garumā Latvijā notiks virkne daudzveidīgu pasākumu. Vienā no tiem robežsargi Rēzeknē iestādīja simbolisku ozolu aleju.     

Šogad aprit 100 gadi kopš Valsts robežsardzes izveidošanas. Vienā no būtiskākajiem simtgades kopā būšanas pasākumiem nupat pie Valsts robežsardzes koledžas iestādīti 12 ozoli.

Turpmāk šī ozolu aleja simbolizēs Valsts robežsardzes spēku.

“Ozola lapas – viņas tiek atzīmētas arī ģenerāļa formā, gan uz cepures ir ozola lapas, uz formas tērpa, uz atlokiem ir ozolu lapas. Šī pilsēta mums ir zīmīga arī ar to, ka šeit savas dienesta gaitas ir sācis pirmais robežsardzes komandieris – ģenerālis Ludvigs Bolšteins. Ozols tika iestādīts viņam par godu,” klāstīja Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Guntis Pujāts.

Svinīgajā alejas stādīšanā piedalījās arī Valsts robežsardzes sadarbības partneri no ārvalstīm, operatīvajiem dienestiem, Zemessardzes, kā arī robežsardzes veterāni. Veterāni Valsts robežsardzes attīstību, jo īpaši pēdējo gadu laikā, vērtē atzinīgi.

“Mēs redzam, ka robežsardzes vadība un Iekšlietu ministrijas vadība turpina uzturēt kā prioritāro jautājumu jaunās paaudzes izglītošanu, jaunu profesionāļu sagatavošanu. Mēs vienkārši esam redzējuši vēsturē, ka bijuši brīži, kad tam netika pievērsta pienācīga uzmanība, un pēc tam cieta dienesti, cieta savā ziņā arī valsts drošība,” norādīja Valsts robežsardzes veterāns, atvaļinātais ģenerālis Ivars Zālītis.

Šī diena bija nozīmīga arī 18 Valsts robežsardzes koledžas absolventiem, kuri pēc divu gadu mācībām kļuva par jaunākajiem virsniekiem un ieguva leitnanta pakāpi.

Šie absolventi ir pirmie, kas sadarbībā ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem izgājuši profesionālās militārās apmācības Ādažu poligonā.

“Tā ir viena no sastāvdaļām integrētajai programmai militārajā jomā, kura šobrīd atbilst Aizsardzības ministrijas prasībām, lai nodrošinātu, ka ārkārtas situācijā robežsargi iekļaujas Nacionālo bruņoto spēku sastāvā, un viņiem ir jāatbilst tām prasībām,” skaidroja Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins.

Par godu Valsts robežsardzes 100. gadadienai līdz 22. septembrim ir iespēja iesaistīties zīmējumu un fotokonkursā. Savukārt noslēdzošais simtgades svinību pasākums gaidāms 7. novembrī Latgales vēstniecībā “Gors”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti