Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

259 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi

Dienas ziņas

Simjūda gadatirgus Valmierā: maskās un uzmanoties

GKR vadību atkārtoti uztic Amerikam

Par «Gods kalpot Rīgai» priekšsēdētāju atkārtoti ievēlē Ameriku

Sestdien partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) kongresā par tās priekšsēdētāju atkārtoti tika ievēlēts Eiropas parlamenta deputāts Andris Ameriks.

Pēc ievēlēšanas Ameriks pateicās par doto uzticību turpmākos divus gadus vadīt partiju.

Politiķis pauda, ka GKR ir pārstāvēta Rīgas domē un Eiropas Parlamentā, bet viņš vēlas, lai tā būtu pārstāvēta arī Saeimā. LETA jau ziņoja, ka startējot atsevišķi no "Saskaņas" ilggadīgi pie varas Rīgā bijusī GKR Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās ieguva piecus deputāta mandātus un ir palikusi opozīcijā.

Par «Gods kalpot Rīgai» priekšsēdētāju atkārtoti ievēlē AmerikuJānis Kincis

Rīgas domes deputāts Ainars Baštiks (GKR) ir vienīgais opozīcijas deputāts, kurš ir ievēlēts kādā amatā. Viņš ir Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas vadītāja vietnieks.

Partijas lēmums nesen notikušajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēt atsevišķi ir bijis pareizs un partija būs pārstāvēta Rīgas domē turpmākos piecus gadus, partijas kongresā uzsvēra tās vadītājs Ameriks. Lai arī pašlaik GKR ir opozīcijā, turpmāko gadu laikā tas var mainīties. Ilgtermiņā partijai ir jādomā par startu 14. Saeimas vēlēšanās 2022. gadā, taču nevarēs to īstenot viena pati.

Amerika skatījumā, GKR ir nepieciešams aktīvi strādāt un atrast sadarbības partnerus, lai 2022.gadā startētu Saeimas vēlēšanās.

Ameriks uzskata, ka bez partneriem GKR piedalīšanās Saeimas vēlēšanās nebūs iespējama. Tās partijas, kuras ir ievēlētas Saeimā, saņem valsts finansējumu, bet reģionālās partijas, tostarp GKR, šādu finansējumu nesaņem. Līdz ar to tās automātiski esot nolemtas startēt "otrajā līgā". Šī ir diskriminējoša likuma norma, uzskata GKR līderis.

Partijas valdei priekšā grūti lēmumi, uzsvēra GKR Rīgas viens no līderiem Oļegs Burovs.

"Mēs bijām izveidoti kā varas partija, bet šobrīd mēs neesam pie varas. Tas ir zaudējums. Šobrīd mums ir tikai pieci mandāti un tas ir zaudējums. Par mums nenobalsoja krieviski runājošie rīdzinieki. Nobalsoja maz un tas ir zaudējums. Šobrīd no partijas vadības, no valdes es tiešām gaidu atbildes uz vairākiem jautājumiem: kas mēs esam, kāda mums ir ideoloģija, vai mēs esam uz reformām, vai mēs esam uz konservatīvo? Uz ko mēs orientējamies?" tā Burovs.

Pašlaik domē ievēlētie partijas biedri jau zinot, ko nozīmē darbs opozīcijā, atzina frakcijas vadītājs Juris Radzevičs.

"Pats aktuālākais jautājums, kas skars pašvaldību, ir nākamā gada budžeta projekts. Ir iezīmētas trīs prioritātes, pret kurām it kā nevarētu iebilst: sociālo pakalpojumu pieejamība, pirmskolas izglītības pieejamība, iesākto infrastruktūras projektu turpināšana. Es piedāvāju papildināt ar ceturto prioritāti: izglītības kvalitātes paaugstināšana. Atturoties dažiem koalīcijas deputātiem, varonīgi visi nobalsoja pret, lai gan mēs taču saprotam, ka tas ir tikai deklaratīvs ieraksts," norāda Radzevičs.

Kongresā arī izskanēja, ka partiju atstājot biedri. Rīcības plāns paredz nākamgad meklēt domubiedrus startam Saeimas vēlēšanās 2022. gadā. Tas "Gods kalpot Rīgai" biogrāfijā notiktu pirmo reizi. Kopīgs ceļš būtu ejams ar citu lielo pilsētu partijām, kuras līdzīgi kā GKR nevar saņemt valsts finansējumu. Tas pienākas tikai tām partijām, kas Saeimas vēlēšanās guvuši vismaz 2,5% vēlētāju balsu.

"Nākamā gada jūnijā notiks reģionālās vēlēšanas visās citās pašvaldībās, izņemot Rīgu. Arī citām reģionālām partijām, piemēram, Daugavpilī, Liepājā vai Ventspilī nav valsts finansējuma. Attiecīgi, beidzoties pašvaldību vēlēšanu posmam, mēs nākamā gada vasarā noteikti atradīsim partnerus, ar kuriem varētu veidot domubiedru apvienību vai kādu citu formu, lai varētu jau rudenī piedāvāt savu skatu par startu uz Saeimu. Es gribētu vairāk runāt ar lielo pilsētu reģionālajām partijām," saka Ameriks.

„Gods kalpot Rīgai” kongress šoreiz nebija ilgs, arī debatēm paredzētais laiks tika izmantots stipri maz. Kongresa galvenais formālais iemesls bija valdes priekšsēdētāja un valdes vēlēšanas. Par partijas vadītāju vienbalsīgi pārvēlēts Andris Ameriks un turpmāk partijas valdē būs 15 cilvēki, ieskaitot visus piecus Rīgas domes deputātus.

 

Šodien GKR kongresā tika nolemts grozīt partijas statūtus no 21 uz 15 samazinot partijas valdes locekļu skaitu. Tas esot nepieciešams, lai operatīvāk un efektīvāk pieņemtu valdes lēmumus, skaidroja Ameriks.

Partijas jaunajā valdē tika ievēlēti Rīgas domes deputāti - Juris Radzēvičs, Oļegs Burovs, Dainis Turlais, Ainars Baštiks, Jakovs Rafalsons, kā arī Rudīte Leitena, Mareks Gailītis, Ausma Cimdiņa, Natālija Ābola, Diāna Novicka, Pjotrs Harlamovs, Agris Ameriks, Aina Krūkle un Romāns Alijevs.

Partijas biedri arī ievēlēja Revīzijas komisiju piecu cilvēku sastāvā.

LETA jau ziņoja, ka, startējot atsevišķi no "Saskaņas", ilggadīgi pie varas Rīgā bijusī GKR Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās ieguva piecus deputāta mandātus un ir palikusi opozīcijā.

Rīgas domes deputāts Baštiks ir vienīgais opozīcijas deputāts, kurš ir ievēlēts kādā amatā. Viņš ir Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas vadītāja vietnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt