Rīta Panorāma

Kara vēsture četros stāvos – Latvijas Kara muzejs

Rīta Panorāma

Intervija ar Aigaru Grāveru un Diānu Valdemāri

Intervija ar Kasparu Gerhardu VARAM ministrs (VL-TB/LNNK)

Par ģimenēm draudzīgāko pašvaldību VARAM konkursā atzīts Olaines novads

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajā konkursā "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība" galveno titulu un 30 tūkstošus eiro balvu ieguvis Olaines novads, informēja VARAM. Pirmo vietu deviņu republikas pilsētu pašvaldību grupā un 15 tūkstošus eiro balvu izcīnīja Daugavpils pilsētas pašvaldība, bet 21 reģionālās nozīmes attīstības centra novadu grupā - Preiļu novads, 89 novadu grupā - Ikšķiles novads.

"Šie nebūt nav tie novadi, kuri saņem lielāko finansējumu. Tas parāda, ka galvenais ir attieksme, izstrādājot savas programmas," Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" uzsvēra vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība).

Ministrs skaidroja, ka nozīmīgi konkursā bijuši dažādi faktori, tostarp iedzīvotāju viedoklis.

Starp konkursa finālistēm Olaines novads izcēlās ar šogad ieguldīto infrastruktūrā un palielināto bērna piedzimšanas pabalstu, kas ir viens no augstākajiem Latvijā, – 300 eiro. Šajā novadā ir arī vislielākais atbalsts bērnu auklēm un maksas ziņā pieejama interešu un profesionālās ievirzes izglītība. Olaines novads ir viena no pašvaldībām ar lielāko bērnu rotaļu laukumu skaitu Latvijā – 79.

No visām pašvaldībām, kas šogad piedalījās konkursā, nomināciju “Pašvaldība ar lielāko jaundzimušo skaitu un būtisku atbalstu tiem” saņēma Ķekavas novada pašvaldība, nominācijā “Goda ģimeņu pašvaldība” uzvarēja Madonas novada pašvaldība, bet nominācijā “Pašvaldība ar lielāko izaugsmi” laurus plūca Līgatnes novada pašvaldība. Atbilstoši konkursa nolikumam katra pašvaldība balvā ieguva 5000 eiro.

Konkursa lieldrauga SIA “Jūrmalas mežaparki” balva 3000 eiro vērtībā jauna rotaļu laukuma iegādei un uzstādīšanai tika piešķirta Ludzas novada pašvaldībai, savukārt “Omniva” simpātijas balvu – 200 atlaižu kodus 99% apmērā sūtījumiem ar pakomātu Baltijā – saņēma Alūksnes novada pašvaldība. Konkursa finālistes un uzvarētājas dažādās nominācijās ieguva arī balvas no konkursa atbalstītājiem.

Konkursa komisija vērtēšanas laikā izvirzīja arī papildu nominācijas, īpaši izceļot piecas pašvaldības par būtisku ieguldījumu un kopsummā piešķirot tām 21 tūkstoti eiro. Alūksnes novada pašvaldība tika atzinīgi novērtēta par programmas “Draudzīga vieta bērnam” attīstību Latvijā, Jēkabpils pilsētas pašvaldība par ieguldījumu darbā ar jauniešiem, Ozolnieku novada pašvaldība par ieguldījumu jauniešu izaugsmes veidošanā Teteles pamatskolā, Siguldas novada pašvaldība par inovatīvu pieeju ģimenei draudzīgas vides un iespēju nodrošināšanā, savukārt Jūrmalas pilsētas pašvaldība par ieguldījumu ģimenēm veselīgas un radošas pilsētas attīstībā.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” norisinās jau otro gadu ar mērķi izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Ir izveidota tīmekļa vietne, kurā ikviens var iepazīties ar pilnu informāciju par pašvaldībās pieejamajām daudzveidīgajām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem. Dati tiek iegūti no pašvaldību iesūtītās informācijas.

Gerhards raidījumā "Rīta panorāma" izcēla, ka konkurss "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība" saņēmis Eiropas daudzbērnu ģimeņu asociācijas apbalvojumu, kas esot ļoti augsta atzinība Latvijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt