Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Andri Locu

Rīta Panorāma

Parakstīs "pēcbrexita" vienošanos

Zoom intervija ar Zaigu Pūci

Par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā 2020. gadā atzīta Ludzas novada pašvaldība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” par uzvarētāju, iegūstot naudas balvu 25 000 eiro, atzīta Ludzas pašvaldība, kas ar savu mērķtiecīgo darbu ģimeņu labklājības veicināšanā ir apliecinājusi atbilstību konkursa absolūtā uzvarētāja nosaukumam visā Latvijā, informēja Sabiedrības integrācijas fonds.

Trešajā konkursa kārtā pēc desmit pašvaldību attālinātām prezentācijām konkursa komisija visaugstāk novērtēja pašvaldības, kas pierādīja savu neatlaidīgo darbu 2020. gadā, atbilstoši savām iespējām un individuālajai situācijai uzlabojot pakalpojumus un piedāvājumus ģimenēm. Un kā pierādījums tam ir iedzīvotāju atsauksmes. 2020. gada uzvarētājs – Ludzas novada pašvaldība – izceļas ar atvērtību viedokļu dažādībai, rūpējas par sakārtotu infrastruktūru un tās pieejamību, motivē gan skolēnus, gan studentus, gan attiecīgo jomu jaunos speciālistus, un tas viss veicina no Latvijas izbraukušo iedzīvotāju atgriešanos savā novadā. 

“Mēs lepojamies ar cilvēkiem, kuri strādā pašvaldībās ar tādu atdevi kā šī gada laureāti, un tāpat mēs priecājamies arī par iedzīvotājiem, kas izprot, novērtē un palīdz pašvaldībām virzīties uz mērķi – radīt apstākļus laimīgākai, ērtākai ikdienai un drošākai dzīvei. Un to var panākt regulārā mijiedarbībā, sadarbībā, sarunās,” norādīja Sabiedrības integrācijas fonda direktore Zaiga Pūce.

“Kā pārliecinājās konkursa vērtēšanas komisija, Ludzas novada pašvaldība ir ieklausījusies iedzīvotājos, izvērtējusi pagājušā gada konkursa balsojumā gūtās atziņas, un tas ir vainagojies ar izaugsmi un panākumiem 2020. gadā,” atklāja Pūce. 

Tāpat fonda direktore atzina, ka viens no lielākajiem konkursa ieguvumiem ir tas, ka iedzīvotāji piedalās vērtēšanā. Šogad kopumā vērtēšanā piedalījušies vismaz 50 000 cilvēku. 

Laureātu godā cildinātas piecas pašvaldības katrā plānošanas reģionu pašvaldību grupā:  Rīgas reģionā – Ādažu, Vidzemes reģionā – Kocēnu, Latgales reģionā – Līvānu, Kurzemes reģionā – Alsungas un Zemgales reģionā – Tērvetes novada pašvaldība. Katra no šīm pašvaldībām tikusi pie 12 500 eiro naudas balvas.

Sabiedrības integrācijas fonda mērķis ir saliedēta sabiedrība, kurā ikviens ar savu līdzdalību veicina stipru un ģimenēm ar bērniem draudzīgu vidi. Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viena no šī mērķa sasniegšanas iespējām. Šogad konkursa ietvaros tiek godinātas deviņas pašvaldības, piecas pašvaldības saņem īpašās balvas no konkursa atbalstītājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti