Par elektronisko sakaru pakalpojumiem pērn SPRK iesniegtas 77 sūdzības

Elektronisko pakalpojumu kvalitāte aizvadītajā gadā bijusi līdzīga kā iepriekš – to secinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Nav arī konstatēti pārkāpumi  balss telefonijas un interneta piekļuves mērījumos.

Pērn saņemtas 77 sūdzības par elektronisko sakaru pakalpojumiem, kas ir tikpat, cik iepriekš. Visvairāk sūdzību saņemts par „Latvijas mobilā telefona” (LMT) sniegtajiem pakalpojumiem, kam seko "Lattelecom'' un "Tele2". Regulatora elektronisko sakaru eksperts Aleksandrs Čerņakovs-Neimarks norāda, ka Latvijā elektronisko pakalpojumu kvalitātes līmenis ir virs vidējā Eiropā kopumā. Taču, runājot par sakaru kvalitāti, eksperts gan izcēla tendenci, ka ilgāk nākas gaidīt atbildi, zvanot uz numuriem 178 vai 1188.

„Es negribu teikt, ka mums būtu kādas lielas pretenzijas pret „Lattelecom” šajā gadījumā, bet nepatīkama tendence parādījusies, ka viņiem sāk augt gaidīšanas laiks, zvanot uz šiem numuriem. Pagaidām vēl nav tik traģiski un nekas tāds nav noticis, par ko vajadzētu kliegt, bet tendence ir redzama - ja laiks ir lielāks un klientam ir ilgāk jāgaida, tad tas nozīmē, ka ir nepietiekams operatoru darba vietu skaits. Mēs gribam pievērst arī universālā pakalpojumu sniedzēja uzmanību, lai risinātu šo problēmu,” sacīja Čeņakovs-Neimarks.

Lielākā daļa sūdzību iesniegtas par balss telefonijas pakalpojumiem mobilajos tīklos (41%), seko interneta piekļuve (30%), kā arī TV programmu izplatīšana publiskajos elektronisko sakaru tīklos (13%) un balss telefonija fiksētajos tīklos (13%).

Čerņakovs-Neimarks atzīmēja, ka kopumā iesniegto sūdzību skaits ir mazs, ņemot vērā, ka elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējiem Latvijā kopumā ir aptuveni pieci miljoni klientu un aptuveni puse no sūdzībām nav pamatotas.

Jau vēstīts, ka SPRK pastāvīgi veic balss telefonijas un interneta piekļuves mērījumus un uzrauga, kā komersanti ievērto tiem izvirzītās pakalpojumu kvalitātes prasības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti