Par Eiropas līdzekļiem sakārtoto «Bāku» Lubāna krastā nodos nomā uzņēmējam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

308 eiro mēnesī - šādu nomas maksu SIA "Vlakon" turpmāk maksās Rēzeknes novada pašvaldībai par iespēju turpināt vietvaras iesākto ūdens tūrisma centra “Bāka” Lubāna ezera krastā attīstību - ūdenssporta, makšķerēšanas un dabas tūrisma pakalpojumu sniegšanu. Plāns saskāries ar pārmetumiem par maksas apmēru.

Par Eiropas līdzekļiem sakārtoto «Bāku» Lubāna krastā nodot nomā uzņēmējam
00:00 / 03:32
Lejuplādēt

Papildus uzņēmumam par šo pašu naudu nomā tiek nodoti arī dīķi 260 hektāru platībā. Uzņēmums savulaik par Eiropas līdzekļiem sakārtoto objektu no pašvaldības nomās uz 12 gadiem. Lai arī sociālajos tīklos un medijos izskanējuši pārmetumi par īpašuma nomas maksas apmēru, pašvaldībā uzskata, ka nomas maksas cena uzņēmējam izvirzītajiem nosacījumiem ir adekvāta, turklāt objekta vērtību noteicis vērtētājs.

Ūdens tūrisma attīstības centrs “Bāka” pie Lubāna ezera izveidots vēl 2010. gadā, Rēzeknes novada pašvaldībai realizējot pārrobežu projektu. Obejektā tā sakārtošanai kopumā ieguldīts nepilns miljons eiro, kur lielākā daļa naudas nāca no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Kopš 2011. gada “Bākā” ir iespējams iznomāt telpas semināriem un pasākumiem, noīrēt kādu no trīs naktsmītņu numuriņiem, izmantot tenisa laukumu un ūdenssporta iespējas vai makšķerēt.

Lai arī Eiropas projekta uzraudzības periods beidzās jau pirms dažiem gadiem, pašvaldība objekta nomas tiesības izsolē nodevusi vien tagad. “Reāli uzraudzības periods beidzās ap 2017. gada sezonu,” saka Rēzeknes novada pašvaldības vadītājs Monvīds Švarcs, nenoliedzot, ka jau iepriekš pašvaldībai nereti pārmesta konkurences tirgus kropļošanu, piedāvājot šāda veida pakalpojumus, kas pēc būtības jāpiedāvā komercuzņēmumiem. “Jāpiekrīt savā ziņā uzņēmējiem, ka ar šādu darbību mēs kaut kādā ziņā kropļojām šo uzņēmējdarbības vidi, jo attiecīgais pakalpojums netika pirkts pie kāda uzņēmēja.”

Objekta uzturēšana pašvaldībai vidēji gadā izmaksājusi 70 000 eiro, ieņēmumi no pakalpojumiem nosedza ceturto daļu. Tie bijuši vidēji 18 000 eiro gadā.

Izsolē uz objekta nomu pirms mēneša pieteicās trīs pretendenti, ieradās vien divi. Un nomas tiesības uz 12 gadiem par 308 eiro mēnesī noslēgtas ar vietējo uzņēmumu SIA “Vlakon”, plašāk pazīstamu kā Pērtnieku karjeru īpašnieku Rēzeknes novadā.

“Šis ir uzņēmums, kas darbojas novada teritorijā, kurā atkarībā no sezonas tiek nodarbināti 100 darbinieki, kuram ir pietiekoši liels apgrozījums,” tā Švarcs.

Pēc nekustamā īpašuma izsoles, kurā bez tūrisma attīstības centra izsolīti arī dīķi 260 ha platībā, medijos un sociālajos tīklos pārmests īpašuma nomas maksas apmērs. Pašvaldībā uzsver, ka pirms tam veikts neatkarīgs nekustamā īpašuma izvērtējums un tirgus nomas maksas aprēķins. To veikusi SIA “VCG ekspertu grupa”.

“Novērtējuma uzdevums bija veikt nomas maksas noteikšanu objektam, kurā jānodrošina konkrēta darbība. Tātad, ja mēs objektu būtu iznomājuši kā tādu, kur kāds vienkārši grib ekskluzīvi dzīvot, tad, protams, pieeja būtu pilnīgi cita, bet, ja mēs esam noteikuši parametrus, ka objektam jāstrādā, nesamazinot darbības intensitāti un virzienu vismaz 10 mēnešus gadā, 5 darba dienas un plus vēl uzturot ne tikai ēku ar konkrētām darbībām, dambju uzturēšanu, dīķu spoguļa paplašināšanu,” skaidro Monvīds Švarcs.

Ar uzņēmumu noslēgtais līgums stāsies spēkā 1. aprīlī, un tas paredz, ka objektu jāturpina attīstīt kā dabas tūrisma centru, piedāvājot pakalpojumu, ko līdz šim te bija uzsākusi pašvaldība.

Uzņēmuma pārstāvis Georgijs Jevsikovs stāsta, ka šobrīd tiek veiktas pārrunas ar tagad objektā strādājošajiem darbiniekiem, kā arī veikti aprēķini pirmajiem nepieciešamajiem ieguldījumiem aktīvās atpūtas inventārā, pārņemot objektu apsaimniekošanā. “Mums ir pluss, jo mēs nodarbojamies ar šo nozari, mums ir pieredze. Un objekts “Bāka” papildinās mūsu objektu skaitu, un mēs varēsim kombinēt, jo uz vienu objektu cilvēki negrib braukt, bet, ja ir trīs četri objekti, salasās tūristu skaits, mēs varam viņus piesaistīt, un mums ir, ko parādīt.”

Tuvākais gads uzņēmumam paies, arī pētot uz nomas tiesību pamata pārņemtos dīķus un iespēju tajos attīstīt zivju audzēšanu. “Šogad mēs skatīsimies ūdens kvalitāti. Mums vajadzīga viena ziema, lai saprastu ieskābekļošanas procesu, kā tas ziemā veidojas, lai zivis nesāktu slāpt, un tad nākošgad varbūt mēs jau sāksim domāt par to akvakultūru, bet makšķerēšanas pakalpojumus sniegsim visu laiku,” saka Georgijs Jevsikovs.

Objekta nomas tiesību izsoles procesu pašvaldība aicinājusi izvērtēt arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, kas šobrīd vēl gatavo savu atbildi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti