Par Eiropas cilvēku Latvijā šogad kļuvusi ST priekšsēdētāja Sanita Osipova

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Par 2020. gada Eiropas cilvēku Latvijā kļuvusi Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova, informēja biedrība “Eiropas kustība Latvijā”, paziņojot sabiedriskā balsojuma rezultātus.

Biedrības “Eiropas kustība Latvijā” rīkotajā sabiedrības balsojumā par gada "Eiropas cilvēku Latvijā" 2020. gadā atzīta Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova, informēja biedrība.

Balsojumu mērķis ir godināt cilvēku, kurš  ar saviem darbiem 2020. gadā ir devis lielāko ieguldījumu Eiropas kopējo vērtību stiprināšanā Latvijā un Latvijas vārda spodrināšanā Eiropā. Godināšanas ceremonija notika tiešsaistē.

“Kā nozīmīgāko šogad balsotāji ir novērtējuši vērtību atgādināšanu un skaidrošanu, mūsu Satversmes kopuma un valsts pamatu stiprināšanu, cilvēka cieņas kā pamatvērtības izgaismošanu likumā – Sanitas Osipovas paveikto. No sirds sveicam!” paziņojumā medijiem norādīja biedrības “Eiropas kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš.

Paziņojumā medijiem citēta tiesnese Osipova, kura pateicās balsotājiem: “2020. gads ir bijis sarežģīts gads. Mēs palikām tepat, bet pasaule ap mums mainījās. Mums visiem bija strauji jāmainās.

Šajā situācijā Satversme kļuva par katalizatoru sabiedrībā valdošajām vērtību cīņām.

Negaidot, bet likumsakarīgi, jo tur, kur sabiedrība nevar atrast vienprātību, tas tiek izlemts tiesā. Domājot par vērtībām, ir divi valstij ejamie ceļi – viens no tiem, kad vara nosaka visu. Bet ir arī otrs ceļš. Un tas ir Eiropas Savienības ceļš – iecietības un sirdsgudrības ceļš. Tajā augstākā vērtība ir cilvēka cieņa.”

Balsotāju pamatojumos norādīts:

Sanita Osipova ņem vērā demokrātiski tiesiskas valsts principus un to attīstību, pielāgojoties sociālajai realitātei sabiedrībā.
Inteliģentā un gudrā komunikācijā skaidro plašai sabiedrībai Satversmes tiesas lēmumus.
Tuvina Latviju Eiropas vērtībām – tolerancei un tiesiskumam, – patiesībā mūsu kopīgām vērtībām.
Sanita Osipova sargā Latvijas piederības Eiropai stūrakmeni – valsts tiesiskumu.
S.Osipovas vadībā Satversmes tiesa mūs ved pretī Eiropai, kas skan mulsinoši, ņemot vērā ģeogrāfisko situāciju, kā arī dalību ES kopš 2004. gada, bet tā ir absolūta patiesība.

Iepriekš "Eiropas cilvēka Latvijā" titulu ieguvuši

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti