Par e-veselības izmantošanu ar ārstiem un farmaceitiem noslēgti teju 900 līgumi

Pagaidām noslēgti teju 900 līgumi par e-veselības sistēmas izmantošanu, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Līdz 15.decembrim valsts ar ārstiem un farmaceitiem bija noslēgusi 868 līgumus par e-veselības lietošanu, tai skaitā ar 148 ģimenes ārstu praksēm un 186 aptieku tīkliem. Dažādos līguma slēgšanas posmos šobrīd ir vairāk nekā 2200 līgumu. Kā iepriekš norādījis NVD, plānots noslēgt vairāk nekā 4000 līgumus.

Tāpat līdz šim e-veselības sistēmā ir izrakstītas jau vairāk nekā 1200 e-receptes un vairāk nekā 490 e-darbnespējas lapas.

Jau ziņots, ka valdība līdz nākamā gada 1.septembrim pagarināja e-veselības sistēmas brīvprātīgās lietošanas termiņu.

Kā norāda VM, ņemot vērā, ka līdz 1.decembrim visas ārstniecības iestādes un aptiekas nebūtu noslēgušas līgumu ar NVD par veselības informācijas sistēmas izmantošanu un pacientiem varētu tikt būtiski ierobežota iespēja saņemt darbnespējas lapu, termiņš, no kura darbnespējas lapas un receptes ir obligāti jāizraksta e-veselības sistēmā, tiek pagarināts par deviņiem mēnešiem.

Attiecībā uz e-recepti noteikts, ka e-recepšu izrakstīšanas pienākums no 2017.gada 1.septembra attieksies tikai uz gadījumiem, kad tiks izrakstītas zāles, kuru iegādes izdevumus pacientam daļēji vai pilnībā kompensē no valsts budžeta līdzekļiem.

5 komentāri
liene reka
VESELIBU ARI MERIS KVOTAS?..........
Septembris
Kurš grib derēt, ka arī 2017. gada septembrī http://eveseliba.lv vēl nebūs gatava un dzirdēsim atkal par tām pašām problēmām?
Dakteris
Zinu,ka ģimenes ārsti,kas gribēja lauzt līgumu,to nevarēja,jo to neparedz līguma nosacījumi,tas pats ārstniecības iestādēm.
...
papīru kalni nekur nepazudīs, eveselībā nav paredzēta e medicīnas karte
JautāJUMS
Ja man būs problēmas ar slimības lapām un e-receptēm tad nāksies iesūdzēt kādu dakteri kas vēl nav noslēdzis līgumu un nelieto e-veselību kur var redzēt visas manas problēmas un noreaģēt momentāli salīdzinājumā ar papīru kalnu izmantošanu kuru fiziski nav iespēju pārskatīt.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti