Panorāma

Pingvīni brīvsolī

Panorāma

Ādažu vidusskolas skolēni saņem planšetdatorus

Par piesardzību daudzstāvu mājās rūpējas arī paši

Par drošību daudzstāvu mājās rūpējas arī paši

Piesardzības pasākumus ievēro arī daudzstāvu namu iemītnieki, kas ne vien dezinficē kāpņu telpas, bet liek lietā arī radošu izdomu. Piemēram, kādā kāpņu telpā Ķengaragā netālu no lifta piestiprināts sūklis ar zobu bakstāmajiem kociņiem lifta pogas nospiešanai.   

Daudzdzīvokļu namu iemītniekiem savs dzīvoklis un savas četras sienas ir droša paslēptuve no lipīgā koronavīrusa. Taču daļai tāpat ik dienu ir iemesls iziet no mājām, piemēram, uz darbu, veikalu vai pastaigā ar suni. Koplietošanas telpas ir bīstamības zona, īpaši roku margas, kāpņu telpu ieejas kodi un lifta pogas.

Ķengaraga iedzīvotāja Laura pie savas kāpņu telpas ieejas novietojusi papīra roku dvieļus un dezinfekcijas līdzekli – savai un citu drošībai.

“Mēs pieskaramies tam rokturim, vai ne? Un vajag dezinficēt, bet ne visiem ir tā iespēja. Varbūt kādam mājās nav tā līdzekļa. Mēs ar tādu radošu pieeju paši sagatavojām un priecājamies, ka neviens nav noņēmis,” stāstīja Laura.

Tieši otrādi, iepildītais dezinfekcijas līdzeklis drīz beigsies un vajadzēs atkārtotu uzpildi.

“Te var redzēt, ka viens ir pat uzrakstījis – paldies. Patīkami, protams. Arī paši ievērojam rūpīgāk to roku mazgāšanu, un aizrādu citiem arī. Darbā šobrīd mēs attālināti strādājam. Tā kā cerēsim, ka tiksim tam pāri un viss varēs atgriezties vecajās sliedēs. Rokas ir kļuvušas tīrākas,” noteica Laura.

Radoša izdoma arī kādā Purvciema mikrorajona kāpņu telpā.

Uz sienas pie lifta piestiprināta švamme, kurā sasprausti zobu bakstāmie kociņi, ar kuriem nospiest lifta izsaukšanas pogu.

Kāpnes dezinficē ne vien paši iedzīvotāji, bet vismaz reizi nedēļā arī “Rīgas namu pārvaldnieks”, kas vēl pirms cenu pieauguma vairumā iepirka virsmu dezinfekcijas līdzekļus. Tie tagad ir dārgāki.

“Šobrīd mitrā uzkopšana notiek reizi nedēļā katrā mājā, katrā no objektiem. Protams, kā būs tālāk, tas ir sarežģīts jautājums, jo cenas visā pasaulē ir kardināli mainījušās, pat trīs, četras un desmit reizes kāpušas,” sacīja  SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” Apsaimniekošanas pārvaldes direktors Māris Jenne.

Aktīvo tīrīšanu pamanījuši arī iedzīvotāji.

“Ļoti dezinficē, un liela smaka no tā dezinfekcijas līdzekļa pat dzīvokļos iet iekšā. Grīdas mazgā ar dezinfekcijas līdzekli, liftu,” sacīja Purvciema iedzīvotāja Marika.

Lūgums iedzīvotājiem kāpņu telpās neatstāt savas personīgās mantas, kas varētu traucēt uzkopšanai, piemēram, velosipēdus un bērnu ratus, aicina apsaimniekotāji.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Bet 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem,  kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā, un pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.  

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk kā 2 miljardu eiro apmērā.

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti