Par dienesta stāvokļa izmantošanu aiztur policijas apgādes biroja šefu Možeiko un vēl 3 darbiniekus

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts policijas Materiāli tehniskās un mantiskās apgādes biroja priekšnieku Armandu Možeiko. Birojs informēja, ka ir aizturējis Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes biroja priekšnieku un trīs pārvaldes darbiniekus.

Iekšējās drošības biroja priekšnieka palīdze Diāna Petersa Latvijas Radio apstiprināja, ka Možeiko aizdomās tur par pretlikumīgu Valsts policijas resursu izmantošanu, tostarp tiešajā pakļautībā esošos darbinieku nodarbināšanu.

Birojs paziņojumā medijiem informēja, ka kriminālprocesa ietvaros par iespējamo dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, un iespējamo dienesta viltojumu aizturēja Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes biroja priekšnieku, kā arī aizdomās par krāpšanu - vēl trīs Galvenās administratīvās pārvaldes darbiniekus.

Pirmstiesas izmeklēšanā konstatēts, ka, būdama atbildīga par materiāli tehnisko nodrošinājumu Valsts policijā, amatpersona pretlikumīgi savu personisko interešu īstenošanai izmantoja Valsts policijas resursus, tai skaitā nodarbināja tiešajā pakļautībā esošos trīs darbiniekus.

Pretlikumīgās darbības notika ilgstošā laika periodā, radot būtisku kaitējumu Valsts policijai.

Aizdomās turētajai personai sākotnēji piemērotais drošības līdzeklis apcietinājums tika aizstāts ar drošības naudu, kā arī tika piemēroti papildu drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums ieņemt noteiktu amatu Valsts policijā. Aizturētajiem darbiniekiem piemērots personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss, kā arī drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar  brīvības atņemšanu.

Šobrīd tiek izmeklēts arī kriminālprocess par kādas citas iekšlietu sistēmas amatpersonas pretlikumīgo rīcību, ilgstošā laika periodā piesavinoties vairāk nekā piecas tonnas dienesta vajadzībām piešķirtās degvielas.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Ķuzis uzdod sākt dienesta pārbaudi

VP priekšnieks Ints Ķuzis aģentūrai LETA ar Sabiedrisko attiecību nodaļas starpniecību norādīja, ka katra policista aizturēšanu aizdomās par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu VP un viņš kā iestādes vadītājs vērtē kā ārkārtas situāciju, jo ir nepieņemami, ja policists tiek turēts aizdomās par noziegumu.

"Vēl jo vairāk, ja aizturētais ir nevis izpildītājs, bet vadītājs, kura pienākums ir ne tikai godprātīgi veikt savus darba uzdevumus, bet arī organizēt padoto darbu un kontrolēt tā izpildi," uzsvēra VP priekšnieks.

VP nevarot komentēt lietu, jo izmeklēšanu veic IDB. Taču policija ar biroju sadarbojas un sniedz visu nepieciešamo atbalstu, norādīja Ķuzis. Patlaban inkriminētie panti liek secināt, ka iekšējā sistēma nav nostrādājusi tā, kā to paredz normatīvais regulējums, teica policijas priekšnieks. "VP ir ļoti svarīgi saprast, kur ir vājās vietas, kā arī, kā tās novērst," viņš uzsvēra.

Ķuzis skaidroja, ka ir uzdevis sākt dienesta pārbaudi attiecībā uz IDB aizturētās amatpersonas tiešā priekšnieka lomu un atbildību, jo viņa uzdevums bija zināt, kas notiek šajā struktūrvienībā, nodrošināt atbilstošu darba organizāciju un īstenot darbu izpildes un darbinieku kontroli.

Vienlaikus Ķuzis uzdevis pasteidzināt Autotransporta pārvaldes funkcionālo izvērtējumu, kas VP jau notiek atbilstoši valsts pārvaldes reformu plānam. "Mums ir jāsaprot, kādas šobrīd tur ir sistēmiskas problēmas, kā novērst iespējamos riskus, kāda ir optimālākā šīs atbalsta funkcijas jomas nākotne un iespējamie risinājumi," norādīja Ķuzis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti