Par degmaisījuma pudeles iemešanu ukrainietes mājā Rīgā 2 aizturētie; policija nesaskata naida noziegumu

Šī gada janvārī Valsts policija aizdomās par ļaunprātīgu dedzināšanu, kas notika 4. decembrī Rīgā, Ziepniekkalnā, aizturēja divas personas. Tonakt privātmājas teritorijā, kur tobrīd uzturējās Ukrainas pilsone ar ģimeni, tika iemesta stikla pudele, kas pildīta ar viegli uzliesmojošu šķidrumu. Izmeklēšanā likumsargi noskaidroja, ka nozieguma iemesli nav saistīti ar Krievijas īstenoto karu Ukrainā un tajā nav saskatāmas naida nozieguma pazīmes.

Pērnā gada 4. decembrī ap pulksten 1.50 Valsts policijā saņemts izsaukums uz kādu privātmāju Rīgā, Ziepniekkalnā, kur tās teritorijā tika mests ar pudeli, kas pildīta ar degšķidrumu. Nozieguma izdarīšanas rezultātā neviena persona necieta, taču tika nodarīts bojājums konkrētajam īpašumam.

Kā iepriekš vēstīja LTV, degmaisījuma pudele iemesta mājā, kurā dzīvojusi ukraiņu influencere Sofija Stužuka, kura  norādījusi, ka tikai veiksmīgas sagadīšanās rezultātā laikus novērstas briesmas. Uguni nodzēsis viņas dzīvesbiedrs.

Izmeklēšanā Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirkņa amatpersonas noskaidroja, ka noziedzīgo nodarījumu, iespējams, izdarīja divas personas – 1986. gadā dzimis vīrietis un 1999. gadā dzimusi sieviete. Abas personas tika aizturētas un atzītas par aizdomās turētām.

Abas personas ir nonākušas policijas redzeslokā arī agrāk, aizturētas par dažādiem pārkāpumiem, proti, sadzīves konfliktiem, huligāniskām darbībām, tai skaitā par pretošanos un uzbrukumu varas pārstāvim.

Kriminālprocesā iegūtas ziņas, ka noziedzīgs nodarījums izdarīts kāda vīrieša piederošā nekustamā īpašumā, kas tobrīd tika izīrēts Ukrainas pilsonei ar ģimeni. Izmeklēšanā skaidrojot notikušā apstākļus un motīvus, policijas gūtā informācija liecina, ka nozieguma motīvi nav saistīti ar Krievijas īstenoto karu Ukrainā un tajā nav saskatāmas naida nozieguma pazīmes.

Par minēto gadījumu likumsargi uzsāka kriminālprocesu par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu (Krimināllikuma 185.panta otrā daļa). Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Aizturētajam vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, bet viņa līdzdalībniecei piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti