Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Mūžīgie bērni: vecāki vēlas pilnvērtīgāku atbalstu

Panorāma

Panorāma

Daugavpils tiek pie jauna mēra

Par Daugavpils mēru ievēlēts Igors Prelatovs

Ar 11 no 12 klātesošo Daugavpils domes deputātu balsīm par domes priekšsēdētāju ievēlēts Igors Prelatovs (“Mūsu partija”). 

Balsojumā nepiedalījās vienīgi pirms pāris nedēļām no amata gāztais bijušais mērs Andrejs Elksniņš ("Saskaņa").

Tāpat pirmdien, 29. jūnijā, ievēlēta domes priekšsēdētāja vietniece - Līvija Jankovska no "Mūsu partijas". Joprojām kā vietnieki palieks arī Jānis Lāčplēsis un Jānis Dukšinskis no Latgales partijas.

Politiskās apvienības “Mūsu partija” priekšsēdētāja Līvija Jankovska uzsvēra Prelatova politisko pieredzi, jo līdz šim viņš ir darbojies kā priekšsēdētāja vietnieks.

“Viņš labi pārzina pilsētas saimniecību, un mūsu koalīcijas partneri un mēs viņam uzticējāmies,” sacīja Līvija Jankovska.

Lai arī pašlaik koalīcijas līgums nav parakstīts, deputātu vienbalsīgs lēmums ir rādītājs tam, ka visi spēj darboties kā  vienota komanda, norādīja Prelatovs, kura kandidatūru atbalstīja ne tikai "Latgales partijas" un "Mūsu partijas" pārstāvji, bet arī  “Saskaņas” deputāti.

 Par savas darbības prioritātēm jaunievēlētais priekšsēdētājs sauc  uzsākto projektu realizāciju, kas saistīti ar pilsētas attīstību.

Igors Prelatovs: Par situāciju Daugavpils domēSilvija Smagare
Prelatovs klāstīja, ka kopš 2016. gada pašvaldību vēlēšanām viņš kā priekšsēdētāja vietnieks centās atdalīt politiku no saimnieciskās darbības, jo uzskata - cilvēkiem jārāda, ka, neskatoties uz politiskajiem apsvērumiem, pilsētai vienmēr ir saimnieks, kurš gatavs atbildēt par visu un strādāt.

Pēc šodienas balsojuma “redzēsim, kā tuvākajā laikā notiks darbs domē”. Domē strādā 15 deputāti, un katram deputātam ir iespēja realizēt savus solījumus iedzīvotājiem, norādīja Prelatovs.

Daugavpils pilsētas mērs šī sasaukuma laikā vēlēts jau ceturto reizi.

Neraugoties uz to, ka trīs no “Saskaņas” deputātiem pirmdien atbalstīja Igora Prelatova kandidatūru, Elksniņš uzskata, ka  “Saskaņa” turpmāk darbosies opozīcijā.  

Andrejs Elksniņš: Par situāciju Daugavpils domēSilvija Smagare
“Daugavpils pilsētas domes “Saskaņas” deputātu frakcija turpinās strādāt Daugavpils pilsētas domē opozīcijā. Šobrīd ir jāatzīst, ka Prelatovs ir labākais iespējamais variants no tā lielākā ļaunuma Lāčplēša kunga personā,” paziņoja Elksniņš.

Jauna pilsētas vadība ievēlēta divarpus nedēļas pēc Elksniņa (“Saskaņa”) atsaukšanas no amata.

Kā liecina ziņu aģentūras LETA arhīvs, Prelatovs līdz šā gada 12.martam pildīja Daugavpils domes priekšssēdētāja vietnieka pienākumus, taču no amata atkāpās, lai nepieļautu spekulācijas, ka, izmantojot savu dienesta stāvokli un esot domes priekšsēdētāja vietnieka amatā, viņš varētu ietekmēt darbu tolaik izveidotajā komisijā domes amatpersonu pieņemto lēmumu likumības un lietderības izvērtēšanai saistībā ar 300 000 eiro priekšapmaksas pārskaitīšanu SIA "Modus būve".

Tolaik viņš arī apliecināja, ka turpinās darbu kā domes deputāts un aktīvi iesaistīsies pašvaldības darbā, pildot savus solījumus pilsētniekiem.

Daugavpils domē Prelatovs ievēlēts 2017. gada pašvaldību vēlēšanās, bet pirms tam strādājis pašvaldības iestādē "Komunālās saimniecības pārvalde" kā Tehniskās nodaļas vadītājs. 2010. gadā ieguvis profesionālā bakalaura grādu transportbūvēs un inženiera kvalifikāciju transportbūvēs.

KONTEKSTS:

Pēc pēdējām pašvaldību vēlēšanām Daugavpils domē koalīciju veidoja “Saskaņa” ar “Mūsu partiju” Andreja Elksniņa vadībā, bet 2017. gada septembra sākumā situācija mainījās. Andrejs Elksniņš tika gāzts, Latgales partija un “Mūsu partija” izveidoja jaunu koalīciju, par priekšsēdētāju ievēlot Rihardu Eigimu. Vēlāk koalīcija izjuka, un  Daugavpils domes priekšsēdētāja vietas izpildītājs bija domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Prelatovs no “Mūsu partijas”.

Savukārt 2019. gada janvārī Elksniņš atgriezās Latvijas otrās lielākās pilsētas mēra krēslā.

Jaunas pārmaiņas Daugavpils domes vadībā notika 2020. gada jūnijā, kad Elksniņš tika gāzts no mēra amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt