Dienas ziņas

Uz Latvijas–Baltkrievijas robežas veidojas rindas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sodīt var, bet ne vienmēr to dara

Par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem policija vairāk brīdina; sodi – nelieli

Par epidemioloģisko noteikumu pārkāpšanu var piemērot līdz pat 2000 eiro sodu, praksē gan policija vairāk brīdina un skaidro. Naudas sodus piemēro reti un nelielus.

Sodus var piemērot par masku nelietošanu sabiedriskās vietās, par svinībām, kurās piedalās vairāk nekā divas mājsaimniecības, arī par pašlaik aizliegto pakalpojumu sniegšanu, piemēram, manikīra pakalpojumiem, un citiem pārkāpumiem.

Gan Valsts, gan Rīgas pašvaldības policija norāda, ka lielus naudas sodus piešķir reti, lielākoties cilvēki ir saprotoši un pēc aizrādījuma noteikumus ņem vērā.

Tieši masku neizmantošana ir biežākais soda iemesls, retāk soda par pārkāpumiem, kurus arī grūtāk konstatēt. Lai kontrolētu noteikumu ievērošanu, policijai cilvēku pietiek, bet jau tiek veidoti rīcības plāni, ja kontrole jāpastiprina.

Valsts un pašvaldības policija veikusi 19 006 pārbaudes, sāktas 609 administratīvās lietas, liecina Valsts policijas dati.

No 609 administratīvajām lietām 221 ir par  sejas maskas nelietošanu, 205  - par “covidpass.lv” anketas neaizpildīšanu, 57- par pašizolācijas neievērošanu, 40    - par svinībām ar vairāk nekā desmit cilvēkiem, 26 - par distancēšanās prasību neievērošanu, 60 – par citiem pārkāpumiem.

“Par noteikumu neievērošanu paredzēti administratīvie sodi. Tie sodi naudas izteiksmē var būt no 10 eiro fiziskai personai līdz pat 2000. Savukārt juridiskai personai līdz 5000. Ar sodiem privātpersonām mēs neaizrausimies un nebūs tie nesamērīgi lieli. Atbilstoši konkrētajai situācijai. Vismaz, pārskatot tagad, tie robežojās no tiem 10 līdz 100 eiro. Varbūt ir bijis kāds vairāk,” stāstīja Rīgas pašvaldības policijas profilakses, koordinācijas un statistikas nodaļas galvenais speciālists Deins Millers.  

“Ir tā, ka cilvēks pasaka “atvainojos, es aizmirsu” un uzreiz uzliek  [masku]. Teiksim tā, ir ļoti reti gadījumi, kad cilvēks uzreiz izrāda negāciju pret policiju,” stāstīja Millers.

Vismaz pašvaldības policijai šobrīd resursu pietiek.

“Pagaidām nav nekāda šī kritiskā robeža, tas reaģēšanas laiks mums faktiski nekavējās,” informēja Millers.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi, un pakalpojumu sniedzējiem aizliegts sniegt pakalpojumu personai, kas neievēro noteiktos drošības pasākumus – nelieto sejas masku. Par pasākuma organizatoram, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam un ēku īpašniekam (tostarp viņu nodarbinātajiem) noteikto pienākumu nepildīšanu tiks paredzēta administratīvā atbildība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt