Par cietumu priekšnieci iecelta Ilona Spure

Valdība otrdien Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieces amatā apstiprināja pašreizējo pārvaldes Resocializācijas dienesta priekšnieci, pulkvedi Ilonu Spuri, lsm.lv uzzināja Ministru kabinetā

/Papildināts ar ministra teikto/

Spure no sava pašreizējā amata uz IeVP priekšnieces amatu tiks pārcelta ar 18.jūliju.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns skaidro: „Izvēloties kandidātu IeVP vadītāja amatam, esmu konstatējis, ka Ilonas Spures kandidatūra atbilst augstākajiem standartiem šādas specifiskas iestādes vadīšanā, jo viņai piemīt inteliģence, analītiskas spējas un vienlaikus viņa izvirza augstas profesionālas prasības pret sevi. Tas dod pamatu uzskatīt, ka viņai ir tiesības šādas pašas prasības izvirzīt saviem padotajiem. Ņemot vērā to, ka nepieciešamība pēc pozitīvām pārmaiņām cietumu sistēmā ir pastāvējusi jau sen, esmu pārliecināts, ka Spures vadībā šīs pārmaiņas drīzumā tiks īstenotas un Tieslietu ministrija tās atbalstīs”.

Tāpat tieslietu ministrs uzsver, ka cietumu sistēmas misija - ir nodrošināt uz likuma normām balstītu sodu izpildi un pirmstiesas apcietinājumu, tādējādi gādājot par sabiedrības drošību. Sodu izpildes sistēmas uzdevums ir panākt, lai notiesātās un citas personas respektētu valstī pastāvošo tiesisko kārtību. Vislabākais notiesāto pārliecināšanas līdzeklis ir pašu cietumu sistēmas speciālistu piemērs: amatpersonu profesionāls un godprātīgs darbs.

Tieslietu ministrs jaunajai IeVP vadītājai ir izvirzījis trīs galvenos uzdevumus. Proti, ievērot un uzturēt finanšu disciplīnu un nodrošināt caurspīdīgumu iepirkumu plānošanā un veikšanā, attīstīt uz speciālistu izaugsmi vērstu personāla politiku un stiprināt iekšējo drošību un likumību ieslodzījuma vietās, lai soda izpildes process sasniegtu tam izvirzītos mērķus – mazinātu recidīvu un vairotu sabiedrības drošību kopumā.

Pirmais uzdevums jaunajā amatā Spurei būs apzināt finansiālās un cilvēkresursu iespējas, uzlabot mācību centra darbu, samazināt pašnāvību skaitu ieslodzījuma vietās, kā arī uzlabot saturu, ko ieslodzījuma vietas piedāvā cietumniekiem, lai viņi izejot ārā būtu "labāki" nekā ienākot. Šādus savus galvenos amata uzdevumus Spure atklāja otrdienas rītā intervijā Latvijas Radio.

Ieslodzījuma vietu pārvaldē Spure strādā kopš 1994.gada. Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amats ir vakants kopš 28.jūnija, kad ministrs no dienesta par pārkāpumiem atvaļināja Visvaldi Puķīti. Viņai ir pedagoģes un psiholoģes izglītība

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti