Par ceturto un nākamajiem bērniem ģimenes pabalsts būs 50 eiro liels (precizēts*)

Sākot ar nākamo gadu, ģimenes valsts pabalsts par ceturto un nākamajiem bērniem būs 50,07 eiro mēnesī, paredz grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā, kurus Saeima trešdien, 23.novembrī, pieņēma galīgajā lasījumā.

Saeima portālam lsm.lv norāda, ka daudzbērnu ģimenes ir viena no sabiedrības grupām, kas ir pakļauta visaugstākajam nabadzības riskam.

Tāpēc ir nepieciešams tām radīt labvēlīgākus dzīves apstākļus.

Labklājības ministrija lēš, ka mazliet vairāk nekā 50 eiro lielo pabalstu nākamgad maksās par gandrīz 20 000 bērnu, kas  veido aptuveni 6% no visiem ģimenes valsts pabalsta saņēmējiem.

Ģimenes valsts pabalsta palielināšanai par ceturto un nākamajiem bērniem ik gadu plānots piešķirt 3,5 miljonus eiro.

Patlaban ģimenes valsts pabalsts par pirmo bērnu ģimenē ir 11,38 eiro, par otro – 22,76 eiro, bet par trešo un nākamajiem – 34,14 eiro mēnesī.

Saeima atzīmē, ka nākamgad plānots palielināt arī valsts atbalstu apgādnieku zaudējušiem bērniem, tuvinot to minimālo uzturlīdzekļu apmēram.

No 2017.gada 1.aprīļa minimālais valsts atbalsts apgādnieku zaudējušiem bērniem līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai plānots 92,5 eiro apmērā, tostarp bērnam ar invaliditāti kopš bērnības - 106,72 eiro mēnesī. Savukārt bērnam pēc septiņu gadu vecuma sasniegšanas tie būs 111 eiro.

Likums paredz, ka par katru no mirušajiem vecākiem tiek piešķirta sava apgādnieka zaudējuma pensija.

Valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu apgādnieka zaudējuma gadījumā jaunajā apmērā piešķirs no 2017.gada 1.aprīļa, starpību starp veco un jauno pabalsta apmēru izmaksājot ne vēlāk kā līdz 2017.gada 30.septembrim.  

Lai palielinātu atbalstu apgādnieku zaudējušiem bērniem, gadā papildus tiek plānoti četri miljoni eiro. 

*Sākotnējā ziņas versijā kļūdaini pasniegts Saeimas deputātes Jūlijas Stepaņenko ("Saskaņa") priekšlikums. Proti, deputāte Saeimas debatēs uzstājās par likumprojektu "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu". Stepaņenko priekšlikums paredzēja piešķirt apmaksātu 10 dienu atvaļinājumu adoptētājiem arī par bērniem, kas vecāki par 3 gadiem - līdz pat 18 gadu vecumam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti