Par ceļu slikto stāvokli satraucas pat bērni

Desmit gadus veca meitene no Vecpiebalgas nosūtījusi Ministru prezidentam vēstuli, kurā aicina atjaunot reģionālo autoceļu P30 un atvainoties iedzīvotājiem par ilgstošu ceļa nesalabošanu. Divreiz nedēļā meitene ar tēvu dodas uz Dzērbenes mūzikas skolu un ceļu uzskata par bīstamu. Meitenes ģimene uzsākusi arī akciju reģionā, lai pievērstu valdības uzmanību problēmai.

Kāda Vecpiebalgā dzīvojoša ģimene aizvadītajā nedēļā nosūtījusi vēstuli premjeram Valdim Dombrovskim, raksturojot tuvējo brūkošo ceļu posmu. Tas stiepjas vairāku desmitu kilometru garumā no Meļļiem caur Vecpiebalgai līdz Madonas pagriezienam. Vēstuli it kā rakstījusi 4. klases skolniece Loreta, kura aicina premjeru bedraino ceļu salabot. Meitenes tēvs Mārcis Ločmelis stāsta, ka tekstu meitai neesot diktējis, un tā bijusi viņas pašas iniciatīva, taču ar Latvijas Radio meitene šodien runāt nevarēja. Mārcis Ločmelis: „pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, šis ceļš nopietni nav labots kopš 70.gadiem, tur ir bedre uz bedres. Atkal ir kārtējais pavasaris, kārtējās runas, ka nav naudas, kārtējie solījumi no atbildīgajām institūcijām. Es vedu meitu 20 km uz Dzērbeni no Vecpiebalgu uz mūzikas skolu, viņa man tiešam jautā: kāpēc tas ceļš ir tādā stāvoklī? Es puspajokam saku – pajautā Valdim Dombrovskis, kāpēc tā ir, un bērnam nav divreiz jāsaka, viņš sēžas un raksta.”

Ločmelis vēl norāda, ka ar ģimeni uzsācis arī kampaņu "Vecpiebalgas ceļam būt". Blogā „piebalgaspuse.blogspot.com” ir publicēti nekvalitatīvā ceļa attēli un video. Akcijas rīkotāji aicinājuši vecpiebaldzēnus pieprasīt nekavējošu darbu uzsākšanu autoceļa atjaunošanai. Domubiedru grupai esot arī konkrēts rīcības plāns, ja Dombrovskis nesniegs atbildi uz vēstuli un neatvainosies reģiona iedzīvotājiem: „Mēs cerējām - būs jaunumi saistībā ar piešķirtiem līdzekļiem, bet nē – nevienu tas neinteresē! Atbilde ir vienkārša – nav naudas. Bet mums ir gatavs precīzs juridisks plāns, ko piedāvāt valdībai kā risinājumu.”

Ministru prezidents gan konkrēto vēstuli no Vecpiebalgas saņēmis neesot, bet norādīja, ka nepieciešamais finansējums ceļu stāvokļa uzlabošanai valstī jau ir piešķirts: „Mēs nupat piešķīrām 10,2 miljonus latu papildu ceļu remonta darbiem, ņemot vērā ceļiem nelabvēlīgo ziemu. Arī turpmākajos gados jādomā, kā pakāpeniski palielināt finansējumu ceļiem.”

Viena akcija ar aicinājumu uzlabot ceļu stāvokli Latvijā šogad jau noritējusi: mēneša sākumā pie Latvijas un Lietuvas robežas Rucavas un apkārtējo novadu iedzīvotāji pulcējās uz valsts ceļa sakopšanas talku, kuras laikā centās pašu spēkiem aizpildīt bedres.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti