Par budžeta līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā piespriež cietumsodus no 3 līdz 6 gadiem

Pagājušajā nedēļā Rīgas apgabaltiesa apmierināja prokuratūras protestu un par valsts budžeta līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā vairākām personām piesprieda reālu brīvības atņemšanu, informēja prokuratūra.  

Rīgas apgabaltiesa apmierināja Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras protestu par attaisnojošu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu un pirmās instances tiesas spriedums atcelts pilnībā.

Trīs personām piemēroti reāli brīvības atņemšanas sodi no 3 gadiem un 3 mēnešiem līdz 6 gadiem un policijas kontrole uz 2 gadiem. Divām personām atņemtas tiesības ieņemt kapitālsabiedrības valdes locekļa amatu uz 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Juridiskajai personai, kuras interesēs noziedzīgais nodarījums izdarīts, piemērots piespiedu ietekmēšanas līdzeklis – naudas piedziņa 1500 minimālo mēnešalgu apmērā, kas ir  645 000 eiro.

Personas apsūdzētas par to, ka organizētā personu grupā ar viltu, izmantojot viltotus dokumentus un sniedzot nepatiesas ziņas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, ieguva valsts līdzfinansējumu kādam uzņēmumam 2 134 307,72 eiro apmērā, 2011. gada 1. februārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izsludinātā Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansētā projekta atklātā konkursa “Atjaunojamo energoresursu izmantošana siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai" ietvaros.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai laika posmā no 2011.gada janvāra līdz 2012. gada janvārim organizētās grupas dalībnieki veica VARAM un SIA „Vides investīciju fonds” (VIF) iesniedzamo dokumentu viltošanu, kā arī darbības ar naudas līdzekļiem iesaistīto uzņēmumu bankas kontos, lai imitētu finanšu līdzekļu apgrozījumu un radītu iespaidu VARAM un VIF pārstāvjiem, ka juridiskā persona iegādājas vēja elektrostacijas VARAM izsludinātā konkursa ietvaros.

Savukārt kriminālprocesā apsūdzētā bankas darbiniece nodrošināja minēto uzņēmumu ar finansējuma izkrāpšanai nepieciešamo kredītiestādes apliecinājumu par finansējuma pieejamību minētajam uzņēmumam elektroenerģijas projekta īstenošanai norādītā konkursa ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti