Par bruņotām laupīšanām vīrietim piespriež astoņus gadus cietumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa kādam vīrietim par četrām bruņotām laupīšanām un vienu laupīšanas mēģinājumu piespriedusi astoņu gadu cietumsodu, informēja prokuratūrā.

Kā galīgo sodu tiesa vīrietim noteica brīvības atņemšanu uz astoņiem gadiem un sešiem mēnešiem, kā arī probācijas uzraudzību uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem. Tāpat tiesa no apsūdzētā par labu cietušajām personām piedzina mantisko zaudējumu kompensāciju kopumā 1309 eiro.

Sākotnēji Rīgas Austrumu prokuratūras prokurore nosūtīja tiesai lietu vienošanās procesa kārtībā, taču tiesā apsūdzētais no vienošanās atteicās.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis no 2021. gada 8. augusta līdz 5. septembrim, mantkārīgu motīvu vadīts, svešas kustamas mantas nolaupīšanas nolūkā izdarīja piecus noziedzīgus nodarījumus piecās tirdzniecības vietās Rīgā.

Piedraudot ar rūpnieciski ražotu gāzes pistoli veikala darbiniekiem, četrās tirdzniecības vietās apsūdzētajam izdevās gūt laupījumu attiecīgi 905 eiro, 146 eiro, 177 eiro un 80 eiro apmērā.

Piektajā tirdzniecības vietā veikala darbiniecei izdevās nospiest trauksmes pogu, lai izsauktu apsardzes darbiniekus, turklāt viņa fiziski pretojās uzbrucējam. Apsūdzētais, saprotot, ka pārdevēja viņa pieprasīto naudu neatdos un ir nospiedusi trauksmes pogu, pameta veikalu.

Vīrietis šos piecus noziegumus izdarīja, būdams nosacīti pirms termiņa atbrīvots no pamatsoda izciešanas par slepkavības pastiprinošos apstākļos personu grupā un smaga miesas bojājuma tīšu nodarīšanu personu grupā, kas vainīgā neuzmanības dēļ bija par iemeslu cietušā nāvei.

Procesa dalībnieki desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas rakstveidā var iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Ja šāds lūgums tiek iesniegts, tiesa sagatavo pilno spriedumu, kuru var pārsūdzēt vai noprotestēt desmit dienu laikā no tā pieejamības dienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti