Dienas ziņas

Arvien neskaidrs iemesls griestu iegrūšanai Bolderājā

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Pret 14 dzērājšoferiem sākts kriminālprocess

Par braukšanu vismaz 1,5 promiļu reibumā sākti 14 kriminālprocesi, pusē gadījumu – konfiscēti auto

Kopš piektdienas, 25. novembra, kad par braukšanu reibumā, alkohola koncentrācijai asinīs pārsniedzot 1,5 promiles, vadītājiem piemērojama kriminālatbildība un auto konfiskācija, līdz otrdienas rītam kriminālprocess sākts jau pret 14 dzērājšoferiem, pusei – konfiscēts auto.

Jau pirmajā naktī, kopš stājās spēkā kriminālatbildība par braukšanu lielā reibumā, apturēti tika divi vadītāji Latgalē. Līdz otrdienas rītam kopā apturēti 14 vadītāji, kuriem alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles. Visvairāk to bijis Rīgā. Par visiem 14 gadījumiem Valsts policija sākusi kriminālprocesus, un vadītājiem draud cietumsods uz laiku līdz vienam gadam, probācijas uzraudzība, sabiedriskais darbs vai naudas sods. Visos gadījumos, kad dzērājšoferis bijis arī auto īpašnieks, – auto ticis konfiscēts. Šadi noticis pusē gadījumu, atzīmēja VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Gadījumos, kad dzērājšoferis nav auto īpašnieks, auto tiek atdots tā īpašniekam, bet no dzērājšofera pieprasīs auto vērtību.

Jančevskis skaidroja: "Tiek piefiksēta visa šī informācija par transportlīdzekli, ar kuru tiek izdarīts šis nodarījums, un kriminālprocesa laikā tiek noteikts vērtējums šim transportlīdzeklim, pēc kā, nosakot sodu, tiek noteikta pilna vai daļēja vērtība no šī transportlīdzekļa, kas ir apmaksājama pie atbildības saucamajam vadītājam."

Visos 14 gadījumos reibumā esošais vadītājs aizturēts un nogādāts iecirknī. Policijā norādīja, ka pieķerto dzērājšoferu skaits šajās brīvdienās bijis līdzīgs kā iepriekšējās, neskatoties uz to, ka daļa vadītāju zināja, ka par braukšanu reibumā tagad draud kriminālatbildība.

Jančevskis atzīmēja: "Šīs reibuma pakāpes ir salīdzinoši lielas. Un pie šāda reibuma vadītājs nevar objektīvi izvērtēt sekas un to, kāda varētu būt šī galīgā nolemjošā soda sankcija. Strādājot ar šiem aizturētajiem vadītājiem, droši varam pateikt, ka daļa zināja, ka ir stājusies spēkā kriminālatbildība. Bet, neskatoties uz to, viņi sēdās pie stūres un turpināja braukt lielā reibumā."

Auto likteni kriminālprocesā noteiks prokurors vai tiesa. Līdz galējam lēmumam auto atradīsies Nodrošinājuma valsts aģentūrā (NVA), kur katra diennakts par auto uzglabāšanu maksās 2 eiro un 13 centus.

NVA Resursu pārvaldes vadītājs Jānis Nebars norādīja: "Procesa virzītājs nolemj tālāko rīcību gan par transportlīdzekli, gan par izdevumiem. Arī aģentūras izdevumi tiek nosūtīti procesa virzītājam, kas nolemj, kādā apmērā šos izdevumus iekļaut procesuālajos izdevumos."

Transportu glabātuves NVA ir visā Latvijā. Kopējā kapacitāte ir ap 4500 auto. Aģentūrā šaubās, vai būs tik daudz atņemtu mašīnu, bet, arī ja būs – noglabāt varēs. Nebars piebilda: "Tas ir pie nosacījuma, cik ātri notiek transportlīdzekļa kustība. Ja transportlīdzekļi uzglabājas vienu, divus, trīs mēnešus, tad uzkrājās un nepieciešama lielāka vieta."

Pēc galējā lēmuma pieņemšanas auto tiks nodots Valsts ieņēmumu dienestam, kas lems par auto realizāciju izsolē vai tā utilizēšanu.

KONTEKSTS:

Kopš 25. novembra atbilstoši grozījumiem Krimināllikumā un saistītiem grozījumiem Ceļu satiksmes likumā par automašīnas vadīšanu, ja izelpotā gaisa pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, ir paredzēta kriminālatbildība

Par minēto likumpārkāpumu personai, kura vadījusi transportlīdzekli reibumā, tiks konfiscēts viņai piederošais transportlīdzeklis un paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti