Par bijušās prokurores Lozes slepkavību lūdz apsūdzēt viņai tuvu pazīstamu vīrieti

Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par bijušās totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas prokurores slepkavību un šonedēļ lietu nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Policija informēja, ka šajā lietā lūdz prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret bijušajai prokurorei tuvu pazīstamu vīrieti.

Valsts policijas pārstāve Gita GžibovskaKristaps Feldmanis

  Šā gada 15.martā Valsts policija bija saņēmusi informāciju par 1932. gadā dzimušās bijušās prokurores Birutas Lozes bezvēsts pazušanu. Valsts policija aprīlī aizdomās par sievietes slepkavību aizturēja 1967.gadā dzimušu vīrieti. Aizdomās turētais bija pazīstams ar bojāgājušo un iepriekš nav sodīts. 

  Turpinot izmeklēšanu un veicot operatīvos pasākumus un speciālās izmeklēšanas darbības, pēc divām dienām likumsargi atrada sievietes līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Līķis bija aprakts Saulkrastu novadā, kāpu zonā. Sievietei bija nodarīti tādi miesas bojājumi, kas nebija savienojami ar dzīvību.

  Jau sākotnēji izmeklējamā nozieguma viena no galvenajām versijām bija tāda, ka slepkavība izdarīta mantkārīgā nolūkā un tā nav saistīta ar sievietes kādreizējo profesionālo darbību. Vērienīgā izmeklēšanā, pārbaudot lielu informācijas daudzumu, šī versija apstiprinājās.

  Policija noskaidroja, ka slepkavība izdarīta sievietes mājā un līķis aizvests uz Saulkrastu novadu.

  Izmeklēšanā esot iegūts pietiekams pierādījumu kopums, kas ļāva lūgt prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret 1967.gadā dzimušo aizdomās turēto vīrieti. 6.augustā Valsts policija lietu nodeva Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai, pabeidzot izmeklēšanu. 

  Vīrietis tiek turēts aizdomās par slepkavību, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā. Par šādu noziegumu likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

  Valsts policija pateicas iedzīvotājiem, kuri sniedza viņu rīcībā esošo informāciju, tādējādi dodot ieguldījumu nozieguma atklāšanā.

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti