Par bērna notriekšanu uz gājēju pārejas Aizputē piemēro brīvības atņemšanu

Kurzemes apgabaltiesa, izskatot Liepājas prokuratūras prokurores apelācijas protestu, piemērojusi brīvības atņemšanas sodu sievietei, kas uz gājēju pārejas uzbrauca zēnam. Viņa sodīta ar reālu brīvības atņemšanu uz 10 mēnešiem, informēja prokuratūrā.

Apsūdzībā norādīts, ka apsūdzētā 2018. gada 2. maijā Aizputē, tuvojoties neregulējamai gājēju pārejai, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus. Viņa savlaicīgi nesamazināja savu braukšanas ātrumu, neapturēja automašīnu pirms gājēju pārejas, nedeva ceļu sešus gadus vecam zēnam un uz gājēju pārejas viņam uzbrauca. Zēnam tika nodarīti smagi miesas bojājumi.

Par pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru apsūdzētajai tika piemērota nosacīta brīvības atņemšana, Liepājas prokuratūras prokurore iesniedza protestu daļā par soda izpildes veidu, norādot, ka, ievērojot noziedzīgā nodarījuma raksturu, ar to radīto kaitējumu, kā arī apsūdzētās personību, ar nosacītu brīvības atņemšanas sodu netiks sasniegts soda mērķis.

Apsūdzētā laika posmā no 2004. gada līdz 2016. gadam ir 17 reizes sodīta par tīšiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem administratīvā kārtā, kā arī pret viņu Rīgas autotransporta prokuratūrā jau reiz ir ticis izbeigts kriminālprocess, nosacīti viņu atbrīvojot no kriminālatbildības. 

Kurzemes apgabaltiesa atstāja spēkā Kurzemes rajona tiesas spriedumu daļā par viņas atzīšanu par vainīgu pēc Krimināllikuma 260.panta otrās daļas, proti, par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums. Ar Kurzemes apgabala tiesas spriedumu pirmās instances tiesas spriedums ir atcelts daļā par sodu, taisot jaunu spriedumu šajā daļā. Apsūdzētajai bez brīvības atņemšanas soda atņemtas arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti