Par bankas naudu Rīga veidos vides objektu kā veltījumu pirmajai Ziemassvētku eglei

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments no Rietumu bankas plāno pieņemt vairāk nekā 12 000 eiro dāvinājumu. Par tādu naudu Rātslaukumā iepretim Melngalvju namam plānots izvietot vides objektu kā veltījumu pirmajai rotātajai Ziemassvētku eglei.

Pirms septiņiem gadiem Rīgā tika aktualizēta leģenda, ka 1510. gadā tur pirmo reizi izrotāta Ziemassvētku egle. Par godu tam pie Melngalvju nama bruģī ir iestrādāta piemiņas zīme. Taču tā tumsā un sniegotā laikā ir grūti saskatāma.

Tādēļ tur izliks vides objektu egle, ko veidos no bronzā izlietām egles zariņu kopijām.

Rīgas domes Kultūras pārvaldes vadītāja Baiba ŠmiteEdgars Kupčs
  "Tas ir projektu konkurss. Sagatavojām projektu un esam guvuši atbalstu no viņiem - vairāk nekā 12 tūkstošus eiro. Šeit, Rātslaukumā, ir zīme pirmajai rotātajai Ziemassvētku eglei Rīgā pirms 510 gadiem. Šī zīme ir grūti pamanāma; ir ideja - būtu ļoti labi, lai piesaistītu uzmanību un uzturētu šo ideju dzīvu, - izveidot dizainisku egli. Metāla mākslinieki  Visvaldis Asaris un Kārlis Alainis ir radījuši projektu. Tā būtu metāliska pārvietojama egle cilvēka augumā, izgaismota tā ziemas laikā pieverstu uzmanību plāksnei un atsvaidzinātu šo ideju,"  stāsta Rīgas domes Kultūras pārvaldes vadītāja Baiba Šmite.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti