Par amatpersonu rīcību saistībā ar «Expo» prokuratūra ierosina kriminālprocesu

Prokuratūrā sākts kriminālprocess par amatpersonu rīcību saistībā ar „Expo Milano 2015”, informēja Ģenerālprokuratūra.

Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors pēc Ekonomikas ministrijas dienesta pārbaudes materiālu „Par amatpersonu rīcības izvērtējumu saistībā ar izstādes „Expo Milano 2015” organizāciju” izvērtēšanas 16.aprīlī sāka kriminālprocesu.

Kriminālprocess sākts par valsts amatpersonu izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas, iztērējot valsts finanšu līdzekļus 1 173 312 eiro apmērā un nepiedaloties izstādē “Expo Milano 2015”.

Kriminālprocess nosūtīts Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldei tālākai procesa virzīšanai.

Ziņots, ka EM dienesta pārbaudē atklājušies būtiski pārkāpumi vairāku ministrijas amatpersonu darbībā. Atstādinātas ir trīs departamentu vadītājas, lai disciplinārlietas laikā būtu iespējams iegūt objektīvus datus.

Savukārt no disciplinārlietas izdevies izvairīties EM valsts sekretāram Mārtiņam Lazdovskim, kurš iesniedza atlūgumu.

Informāciju par dienesta pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem ministrija sola nosūtīt arī tiesībsargājošajām iestādēm.

Jau vēstīts, ka pērn decembrī ekonomikas ministre ierosināja apturēt Latvijas dalību izstādē, tomēr valdība to neatbalstīja un vienojās izvērtēt iespējas piedalīties „Expo” ar citu projektu, kas būtu lētāks. Taču dažas nedēļas vēlāk, janvāra otrajā pusē, valdība nolēma pārtraukt Latvijas dalību starptautiskajā izstādē ”World EXPO 2015”. Par nepieņemamiem atzīti arī piedāvājumi Latvijas ekspozīciju izveidot tipveida paviljonā, paviljona ēkas vietā veidot parku vai pilnvērtīgu līdzdalību aizstāt ar kultūras dienu rīkošanu.

Ārlietu ministrijas vērtējumā atteikšanās no līdzdalības izstādē ”World EXPO 2015” nodarīs kaitējumu Latvijas tēlam un Latvijas un Itālijas starpvalstu attiecībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti