Par aicinājumu «likvidēt ķīniešus» notiesātais Endziņš pārsūdzējis spriedumu

Niks Endziņš, kuru Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija atzinusi par vainīgu lietā par nacionālā naida kurināšanā saistībā ar ierakstiem sociālo tīklu platformā "Facebook", pārsūdzējis spriedumu.

Tiesa informēja, ka pretēji pirmās instances tiesā nospriestajam Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija attaisnoja Endziņu lietas daļā par huligānismu, bet atzina viņu par vainīgu naida kurināšanā. Endziņš sodīts ar brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem. 

Prokurors nav iesniedzis protestu, bet spriedumu notiesājošajā  daļā pārsūdzējis apsūdzētā aizstāvis.

Šis 20. septembra Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas spriedums vēl nav stājies spēkā, jo spriedums ir pārsūdzēts kasācijas kārtībā un var tikt pārskatīts pilnībā, ja kasācijas instances tiesa neatteiks kasācijas tiesvedības ierosināšanu. Juridiski apelācijas instances tiesas spriedums šādos gadījumos nestājas spēkā, kamēr nav izskatīta kasācijas sūdzība.

KONTEKSTS:

Valsts policija Niku Endziņu aizturēja pērn janvāra beigās – pēc tam, kad viņš sociālajā tīklā "Facebook" ievietotā video nepatiesi apgalvoja, ka Latvijā no Ķīnas ieradusies ar bīstamu vīrusu inficēta sieviete un cauri visai Rīgai sabiedriskajā transportā devusies uz slimnīcu. Video izskanēja arī naidīgi ķīniešiem veltīti izteikumi, kuru dēļ Endziņa lietu no policijas pārņēma Valsts drošības dienests. 

Vēlāk prokuratūra viņu apsūdzēja par nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu sociālajā tīklā "Facebook", kā arī par huligānismu. "Apsūdzētais ar savām darbībām dezinformēja sabiedrību par faktisko situāciju valstī saistībā ar vīrusa izplatību, tādējādi lika apšaubīt Slimību profilakses un kontroles centra un pārējo iesaistīto iestāžu kopējo darbību, mudinot domāt, ka sabiedrība netiek informēta un valsts slēpj no iedzīvotājiem nozīmīgu informāciju," norādīja prokuratūrā.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa par aicinājumu "likvidēt ķīniešus" Endziņam piesprieda septiņu mēnešu cietumsodu, un arī apelācijas instances tiesa atzina viņu par vainīgu naida kurināšanā.

Viltus ziņu izplatītājs Niks Endziņš jau tiek tiesāts par huligānismu saistībā ar viņa izveidotajās interneta vietnēs publicēto maldinošo informāciju, piemēram, par lielveikala "Alfa" sabrukšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt