Par 9,4 eiro palielina NMPD brigādes maksas izsaukuma cenu

Par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) maksas izsaukumu turpmāk būs jāmaksā 71,62 eiro līdzšinējo 62,20 eiro vietā jeb par 9,4 eiro vairāk nekā līdz šim. To paredz  valdībā otrdien, 13. oktobrī, atbalstītās izmaiņas NMPD maksas pakalpojumu cenrādī, informēja Veselības ministrijā (VM).

Ministrijā skaidroja, ka tādējādi NMPD maksas izsaukuma pielāgota tā faktiskajām izmaksām.

Izmaiņas neskars iedzīvotājus, kuriem nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība.

VM skaidroja, ka NMPD pakalpojuma cenrāža izmaiņas neattiecas uz dienesta pamatfunkciju veikšanu. Dienesta pamatfunkcija ir neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana iedzīvotājiem smagu, dzīvību apdraudošu veselības problēmu gadījumā. Arī turpmāk izsaukumi pie pacientiem, kuriem ir nopietnas veselības problēmas un ir apdraudēta cilvēka dzīvība, ir bez maksas.

Maksas pakalpojumu cenrādis pamatā attiecas uz iestādēm un uzņēmumiem, kuriem noteiktās situācijās nepieciešams piesaistīt dienesta medicīniskos resursus. Maksas pakalpojumi, ko NMPD sniedz iestādēm un uzņēmumiem, ir, piemēram, mediķu dežūras masu pasākumos, plānveida medicīniskā transportēšana, pirmās palīdzības pasniedzēju apmācības un citi.

NMPD sniegto maksas pakalpojumu izmaksas ir palielinājušās līdz ar NMPD darbinieku darba samaksas palielinājumu.

Atlīdzības apmēra izmaiņas ietekmē gandrīz visu pakalpojumu izmaksu apmērus. Pieaugušas arī izmaksas par licencēm un programmām, kā arī medicīniskā aprīkojuma un informācijas tehnoloģiju gada izmaksas. Līdz ar to bija nepieciešams pārskatīt arī maksas pakalpojumu cenrādi, lai dienestam nerastos zaudējumi, skaidroja VM.

Ministrijā atgādināja: ja situācija nav neatliekama, bet persona tomēr uzstāj uz brigādes nosūtīšanu, tad dienests izsaukumu var veikt tikai kā maksas pakalpojumu un tikai tad, ja to pieļauj operatīvā situācija. Diennaktī kā maksas pakalpojums tiek veikti 8–10 šādi izsaukumi. Zvanītājs tiek informēts par samaksu jau izsaukuma pieteikšanas laikā, un viņš apstiprina pakalpojuma saņemšanu, savukārt izrakstītais rēķins tiek nosūtīts pa pastu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt