Par 4,5 miljoniem eiro atjauno trīs posmus uz reģionālā autoceļa Sērene–Kalnieši

Par vairāk nekā 4,5 miljoniem eiro tiek atjaunoti trīs posmi uz reģionālā autoceļa Sērene-Kalnieši, informēja VSIA “Latvijas Valsts ceļi”.

Posmā no Sērenes līdz Zalvei atjauno segumu divos posmos 29 kilometru garumā, bet pie Daudzevas notiek ceļa pārvada pārbūve. 

Patlaban seguma atjaunošanas posmā ir ieviests ātruma ierobežojums 50 un 70 kilometri stundā, bet pārvada būvdarbu zonā – 10 un 30 kilometri stundā, atkarībā no veicamajiem darbiem satiksmi regulēs ar ceļazīmēm vai ar luksoforu. Autovadītājiem būs jārēķinās ar papildu laiku būvdarbu posma šķērsošanai.

Tāpat 13,4 kilometru garajā posmā no Grāvenderiem līdz Zalvei (15,20.–28,96. kilometrā) noteikts arī platuma ierobežojums 2,75 metri. Būvdarbu laikā tur labos ceļa profilu un ieklās asfaltbetona dilumkārtu, kā arī atjaunos četras sabiedriskā transporta pieturvietu platformas. 

Darbus plānots pabeigt oktobra beigās, tos veic SIA “Saldus ceļinieks” par līgumcenu 1 754 629 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, finansējums nāk no papildu piešķirtajiem 100 miljoniem eiro no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Augusta sākumā būvdarbi uzsākti arī posmā no Sērenes līdz Grāvenderiem (0,00.–15,20. kilometrā). Būvdarbu laikā tur plānots veikt esošā asfalta seguma frēzēšanu, ieklāt asfalta izlīdzinošo kārtu un dilumkārtu. Posmā pārbūvēs 14 pieturvietu platformas, kurās uzstādīs jaunus soliņus, bet vietās, kur tas ir nepieciešams, gar ceļu uzstādīs aizsargbarjeras.

Darbus plānots pabeigt šogad, tos veic SIA “VIA” par līgumcenu 2 175 086 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, ko finansē no budžetā papildu piešķirtajiem 55 miljonu eiro saistībā ar Administratīvi teritoriālo reformu.

Jau kopš pavasara autoceļa Sērene–Kalnieši 7,56. kilometrā pie Daudzevas notiek ceļa pārvada pārbūve, kuras ietvaros pārvadam izbūvēs jaunu dzelzsbetona laiduma plātni un hidroizolāciju, ieklās jaunu asfaltbetona segumu un pārvada pieejās nomainīs drošības barjeras.

Būvdarbus veic SIA “LL KU Viadukts”. Darbu līgumcena ir 628 166 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, un tie tiek finansēti no valsts budžeta līdzekļiem. Pārvada pārbūvi plānots pabeigt līdz šā gada būvdarbu sezonas beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt